Banki

BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie – Moja Opinia

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

W tym artykule przybliżę Wam szczegóły dotyczące Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas. Czy Konto Otwarte na Ciebie to konto warte uwagi? Jakie opłaty wiążą się z posiadaniem konta w Banku BNP Paribas? Czym wyróżnia się oferta Paribas na tle konkurencji? 

Zapraszam do przeczytania mojej opinii. W artykule przeanalizowałam najważniejsze opłaty, rodzaje kart, korzyści z posiadania konta oraz dostępne formy oszczędzania. Zapraszam do lektury.

Koszty Prowadzenia Konta

Bank BNP Paribas nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie. Aby korzystać z konta bezpłatnie nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków, takich jak określony wpływ na konto lub określona liczba transakcji w miesiącu. Warto jednak pamiętać, że darmowe prowadzenie konta nie równa się braku opłat za wszystkie usługi bankowe. Przyjrzyjmy się w takim razie tabeli opłat w ramach poszczególnych kategorii:

Przelewy

W BNP Paribas, korzystając z Konta Otwartego na Ciebie, możesz wykonywać standardowe przelewy internetowe bez dodatkowych opłat. Jeśli jednak zdecydujesz się na wykonanie przelewu w oddziale bankowym lub poprzez Centrum Telefoniczne, Bank pobierze opłatę w wysokości 12,00 zł. Koszt przelewu natychmiastowego przez aplikację mobilną lub bankowość internetową wynosi 5,00 zł. Przelewy BLIKiem na numer telefonu oraz zlecenia stałe i polecenia przelewów są bezpłatne.

  • 0,00 zł za standardowy przelew internetowy
  • 12,00 zł za przelew w oddziale/ Centrum Telefoniczym
  • 5,00 zł za przelew natychmiastowy w aplikacji lub Bankowości Internetowej
  • 0,00 zł za przelew BLIKiem na numer telefonu
  • 0,00 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewów
Konto Otwarte na Ciebie

Konto Otwarte na Ciebie

Konto Otwarte na Ciebie bez opłat za prowadzenie i możliwością wyboru jednej z czterech kart.

Załóż konto

Karty

Zakładając Konto Otwarte na Ciebie mamy do wyboru 4 rodzaje kart debetowych – Karty Mastercard: Kartę Otwartą na Dzisiaj, Kartę Otwartą na eŚwiat, i Kartę Otwartą na Świat oraz Kartę Visa Filmową. Wydanie karty oraz wznowienie po upływie terminu ważności dla wszystkich rodzajów kart jest zawsze bezpłatne. Wymiana karty na inny rodzaj wiąże się z jednorazowym kosztem w wysokości 25 zł. 

Rejestrując kartę w Programie Mastercard, możesz zdobywać punkty za płatności bezgotówkowe. Zebrane punkty możesz wymienić na vouchery m.in. do Allegro, Multikina, Empiku i Decathlonu. 

Karta Mastercard Otwarta na Dzisiaj

Koszt utrzymania karty to 7 zł. Karta jest bezpłatna dla osób poniżej 26. roku życia, a osoby powyżej 26. roku życia mogą obniżyć opłatę do 2 zł, dokonując minimum 3 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Wypłaty z bankomatów Banku BNP Paribas oraz bankomatów Planet Cash są bezpłatne. Za korzystanie z pozostałych bankomatów w Polsce pobierana jest każdorazowo opłata w wysokości 7 zł, a za wypłaty za granicą 3% wartości, minimum 12 zł, z prowizją za przewalutowanie wynoszącą 5%. Opłatą za granicą (poza przewalutowaniem 5%) nie są natomiast objęte bankomaty Grupy BNP i Star Alliance. W ramach Karty Otwartej na Dzisiaj można także korzystać z funkcji Cashback, której koszt każdorazowo wynosi 1 zł. Wpłaty we wpłatomatach BNP Paribas są bezpłatne, natomiast wpłata w oddziale Banku wiąże się z kosztem 12 zł.

Karta Mastercard Otwarta na eŚwiat

Koszt utrzymania Karty Otwartej na eŚwiat to 8 zł bez możliwości obniżenia. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, także obcych, są bezpłatne. Darmowe jest także korzystanie z bankomatów Grupy BNP Paribas i Star Alliance za granicą. Za skorzystanie z pozostałych bankomatów za granicą zapłacimy 3% wartości transakcji, minimum 12 zł. Korzystanie ze wszystkich bankomatów za granicą wiąże się także z prowizją 5% za przewalutowanie transakcji. Wpłaty we wpłatomacie BNP Paribas możemy dokonać bezpłatnie, natomiast w oddziale Banku za 12 zł. Za wypłatę poprzez Cashback zapłacimy 1 zł od każdej transakcji. W pakiecie z Kartą Otwartą na eŚwiat otrzymamy także ubezpieczenie „Cyber Pomoc”, zapewnia ochronę danych w Internecie.

Karta Mastercard Otwarta na Świat

Za korzystanie z Karty Otwartej na Świat zapłacimy miesięcznie 12 zł bez możliwości zwolnienia z opłaty. Wypłaty ze wszystkich bankomatów BNP Paribas, Planet Cash oraz bankomatów obcych w Polsce są darmowe. Z brakiem opłat wiąże się także wypłata pieniędzy za granicą z bankomatów należących do Star Alliance oraz Grupy BNP. Koszt wypłaty z pozostałych bankomatów za granicą to 7 zł za każdą transakcję. Za wypłatę poprzez Cashback zapłacimy każdorazowo 1 zł. Wpłaty we wpłatomatach BNP Paribas są bezpłatne, natomiast wpłata w oddziale Banku wiąże się z kosztem 12 zł. W pakiecie z Kartą Otwartą na Świat otrzymamy także bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”.

Karta Visa Filmowa

Utrzymanie Karty Filmowej to koszt 7 zł miesięcznie. Z opłaty są zwolnione osoby poniżej 26. roku życia, a osoby powyżej 26. roku życia mogą obniżyć opłatę do 2 zł, dokonując co najmniej trzech transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Wypłaty z bankomatów Banku BNP Paribas oraz Planet Cash są bezpłatne. Wypłata z pozostałych bankomatów w Polsce to koszt 7 zł za transakcję. Korzystanie z bankomatów Grupy BNP i Star Alliance za granicą jest bezpłatne, natomiast wypłata gotówki z pozostałych bankomatów za granicą to koszt 3% wartości transakcji, min. 12 zł. Przewalutowanie transakcji wiąże się z opłatą w wysokości 5% wartości transakcji. Wpłaty we wpłatomatach BNP Paribas są bezpłatne, natomiast wpłata w oddziale Banku wiąże się z kosztem 12 zł. W ramach Karty Filmowej możemy korzystać ze zniżek do Cinema City (20% zniżki na bilety i bar kinowy). Natomiast funkcja cashback jest niedostępna.

Kategoria KosztuKarta Otwarta na DzisiajKarta Otwarta na eŚwiatKarta Otwarta na ŚwiatKarta Filmowa
Wydanie Karty do Konta0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Utrzymanie Karty0,00 / 2,00 / 7,00 zł8,00 zł12,00 zł0,00 / 2,00 / 7,00 zł
Wznowienie Karty po 4. Latach0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Wymiana Karty na Inny Rodzaj25,00 zł25,00 zł25,00 zł25,00 zł
Wypłata z Bankomatów BNP Paribas0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Wypłata z Bankomatów Planet Cash0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Wypłata z Bankomatów Obcych w Polsce 7,00 zł0,00 zł0,00 zł7,00 zł
Wypłata z Bankomatów Grupy BNP i Star Alliance Za Granicą0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Wypłata Gotówki w Pozostałych Bankomatach za Granicą3 %, min. 12 zł3 %, min. 12 zł7,00 zł3 %, min. 12 zł
Prowizja za Przewalutowanie Transakcji w Walucie Innej niż PLN5,00 %5,00 %5,00 %
Korzystanie z Funkcji Cashback1,00 zł1,00 zł1,00 zł
Wpłata we Wpłatomacie Banku0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł
Wpłata w Oddziale Banku12,00 zł12,00 zł12,00 zł12,00 zł
Dodatkowe UsługiBezpłatne Ubezpieczenie „Cyber Pomoc”Bezpłatne Ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”

Cała tabela opłat dostępna jest tutaj.

Oszczędzanie z Kontem Otwartym na Ciebie

Jeżeli chcesz oszczędzać z Kontem Otwartym na Ciebie do wyboru jest kilka lokat:

  • Lokata Filmowa dla posiadaczy Karty Filmowej to lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem na poziomie 5,5% w skali roku. Jest to lokata nieodnawialna i można ją otworzyć w aplikacji mobilnej oraz w bankowości elektronicznej. Limit kwotowy dla tej lokaty to 200 000 zł. 
  • Kolejna lokata, na którą warto zwrócić uwagę to Lokata GOmobile. Do wyboru mamy lokatę 3- lub 5-miesięczną z oprocentowaniem odpowiednio 3% i 4,5% w skali roku (dla nowych lokat). Lokata po określonym czasie odnawi się automatycznie. Maksymalna kwota, którą można włożyć na lokatę to 50 000 zł. Lokatę można otworzyć w aplikacji mobilnej. 
  • W miesiącu urodzin posiadacza konta BNP daje także możliwość założenia Lokaty Urodzinowej. Lokatę można założyć przez aplikację. Jest to lokata nieodnawialna, 3-miesięczna ze zwrotem 5,25% w skali roku.

Aplikacja

GOmobile, czyli aplikacja mobilna oferowana przez bank BNP Paribas, umożliwia użytkownikom zarządzanie finansami z poziomu smartfona. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

W zakresie funkcji, GOmobile oferuje różne metody logowania, w tym PIN i odcisk palca, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Aplikacja umożliwia także czasowe blokowanie kart oraz wykonanie przelewów do zaufanych odbiorców bez konieczności pełnego logowania.

GOmobile zapewnia wsparcie dla wielu metod płatności mobilnych, w tym Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz Swatch Pay. Dodatkowo, użytkownicy mogą wykorzystać aplikację do zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacenia parkingu czy zamówienia ubezpieczenia podróżnego.

Sprawdź, jak otrzymać premię za otwarcie konta.

Jak Otworzyć Konto Otwarte na Ciebie?

Konto możesz złożyć na 3 sposoby:

1
W Aplikacji Mobilnej GOmobile:

1. Rozpocznij wnioskowanie o konto. Pobierz aplikację GOmobile na telefon. Podaj swoje dane i zweryfikuj numer telefonu. 

2. Zweryfikuj tożsamość. Zeskanuj dowód osobisty oraz nagraj krótki filmik swojej twarzy zgodnie z podanymi instrukcjami. Uzupełnij pozostałe dane.

3. Podpisz umowę. Podpisz umowę podpisem elektronicznym w postaci unikalnego kodu SMS.

4. Odbierz kartę. Kartę do konta otrzymasz pocztą.

2
Przez Internet:

1. Złóż wniosek online. Wejdź na stronę internetową, podaj swoje dane i zrób zdjęcia dowodu osobistego.

2. Podpisz umowę. Podpisz umowę podpisem elektronicznym w postaci unikalnego kodu SMS.

3. Odbierz kartę. W umówionym terminie kurier dostarczy kartę i potwierdzi Twoje dane.

3
W Oddziale Banku:

1. Odwiedź placówkę Banku. Listę placówek znajdziesz poniżej. 

2. Podpisz umowę. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Zweryfikuj swoją tożsamość i podpisz umowę.

Promocje

Za założenie Konta Otwartego na Ciebie w Banku BNP Paribas możesz otrzymać bonus w postaci gotówki na konto o wartości nawet 500 zł. Informację o aktualnej promocji znajdziesz tutaj.

Konto Otwarte na Ciebie – Korzyści dla Posiadaczy

Poza bonusem za otwarcie konta BNP Paribas oferuje swoim klientom także możliwość zdobycia voucherów: 

Zdobywaj Punkty w Programie Mastercard Bezcenne Chwile i Odbieraj Nagrody

Zarejestruj swoją kartę Mastercard w Programie Mastercard i zdobywaj punkty za płatności bezgotówkowe. Zebrane punkty możesz wymienić na vouchery m.in. do Allegro, Multikina, Empiku i Decathlonu. 

Konto Otwarte na Ciebie – Moja Opinia

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas to korzystna opcja dla osób szukających elastycznego i ekonomicznego rozwiązania bankowego. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie tego konta bez żadnych dodatkowych warunków. Standardowe przelewy internetowe są bezpłatne, choć za niektóre usługi, jak przelewy w oddziale czy natychmiastowe przelewy przez aplikację, naliczane są opłaty.

Decydując się na założenie konta mamy elastyczność w wyborze rodzaju karty debetowej. Utrzymanie każdego typu karty wiąże się z pewnymi opłatami – od 7 do 12 zł, z możliwością obniżenia opłaty do 2 zł w przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj i Karty Filmowej. BNP Paribas oferuje także spory dostęp do bankomatów w Polsce – bezpłatnie pobierzemy gotówkę nie tylko w bankomatach sieci, ale także w Planet Cash.

Podczas zakładania konta w BNP Paribas warto także zwrócić uwagę na bonusy przygotowane przez Bank, ponieważ biorąc udział w promocji możemy zasilić nasze konto kwotą w wysokości nawet 500 zł.

Jeżeli zainteresowałam Cię ofertą Banku BNP Paribas, to wniosek o otwarcie Konta możesz złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Od jakiego wieku można mieć konto w banku BNP Paribas?

W Banku BNP Paribas można założyć konto dla dziecka w każdym wieku. 

Jak otworzyć Konto w BNP Paribas?

Konto w BNP Paribas można założyć na trzy sposoby:
Przez Aplikację Mobilną GOmobile: Pobierz aplikację, podaj swoje dane, zweryfikuj tożsamość za pomocą dowodu osobistego i krótkiego filmiku, podpisz umowę kodem SMS i oczekuj na kartę, któa zostanie wysłana pocztą.
Przez Internet: Złóż wniosek online na stronie banku, podpisz umowę kodem SMS i odbierz kartę od kuriera, który oprócz dostarczenia karty, potwierdzi Twoje dane.
W Oddziale Banku: Odwiedź placówkę banku, zweryfikuj swoją tożsamość i podpisz umowę.

Czy Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas jest darmowe?

Tak, Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas jest prowadzone bez opłat. Bank nie wymaga spełniania dodatkowych warunków, jak określony wpływ na konto czy określona liczba transakcji miesięcznie, aby korzystać z konta bezpłatnie. Jednakże, należy pamiętać, że choć prowadzenie samego konta jest darmowe, niektóre inne usługi bankowe mogą być płatne. 

Ile kosztuje utrzymanie konta w BNP Paribas?

Prowadzenie Konta Otwartego na Ciebie w BNP Paribas jest bezpłatne. Bank nie pobiera żadnych opłat za utrzymanie tego konta, i nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków, takich jak minimalny wpływ na konto czy określona liczba transakcji w miesiącu, aby korzystać z konta bez ponoszenia kosztów za jego prowadzenie.

Z jakiego kraju pochodzi BNP Paribas?

BNP Paribas to międzynarodowy bank pochodzący z Francji.

Do kogo należy BNP Paribas?

BNP Paribas Bank Polska należy w większości do francuskiego BNP Paribas, który posiada 87,40% udziałów w spółce.

Czy BNP Paribas ma Blik?

Tak, BNP Paribas oferuje swoim klientom możliwość korzystania z BLIKa.

Gdzie wypłacić pieniądze z BNP Paribas?

W BNP Paribas możesz wypłacić pieniądze bez dodatkowych opłat z bankomatów należących do sieci BNP Paribas, Planet Cash, a także z bankomatów grupy BNP i Star Alliance za granicą. Dodatkowo, posiadacze niektórych kart mają możliwość darmowych wypłat z innych bankomatów w Polsce oraz za granicą, w zależności od typu karty. W przypadku potrzeby skorzystania z bankomatów niezwiązanych z wymienionymi sieciami, mogą być naliczone opłaty zgodnie z tabelą opłat i prowizji banku.

Źródła

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-osobiste

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/karty

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments