Banki

PEKAO – Konto Przekorzystne dla Młodych

konto przekorzystne dla młodych

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Konto Przekorzystne dla Młodych w Banku PEKAO to opcja przeznaczona dla osób do 26. roku życia. PEKAO oferuje młodym osobom bardziej przyjazne warunki niż standardowe Konto Przekorzystne, zapewnia dostęp do przeróżnych funkcji bankowych i kusi premią za otwarcie. Przyjrzyjmy się szczegółom oferty.

Koszty Prowadzenia Konta

Opłaty za Prowadzenie Konta

Konto Przekorzystne dla Młodych w Banku Pekao to opcja, która charakteryzuje się brakiem opłat za najważniejsze operacje bankowe oraz usługi związane z korzystaniem z konta i karty płatniczej. Prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Wydanie karty do konta także nie wiąże się z żadnymi kosztami. Klient nie ponosi również opłat za użytkowanie karty, co oznacza, że wszystkie transakcje kartą są darmowe. W przypadku potrzeby wznowienia karty, Bank Pekao nie obciąża klienta dodatkowymi opłatami.

 • 0,00 zł za prowadzenie konta
 • 0,00 zł za wydanie karty do konta
 • 0,00 zł za użytkowanie karty
 • 0,00 zł za wznowienie karty
Konto Przekorzystne dla Młodych

Konto Przekorzystne dla Młodych

Bezpłatne konto z darmową obsługą karty, bezpłatnymi wypłatami z dowolnych bankomatów i przelewami standardowymi.

Załóż konto

Przelewy

Przelewy standardowe oraz zlecenia stałe i polecenia przelewów dla posiadaczy Konta Przekorzystnego dla Młodych są bezpłatne. Koszt przelewu ekspresowego Express Elixir to 5 zł. Natomiast przelewy BLIKiem na telefon to koszt jednej złotówki. Autoryzacja przelewów przez SMSy to koszt 20 groszy za transakcję. Jeżeli chcesz uniknąć tego kosztu, wybierz autoryzację przez aplikację PeoPay, która jest bezpłatna.

 • 0,00 zł za standardowe przelewy internetowe
 • 5,00 zł za ekspresowe przelewy internetowe 
 • 0,20 zł za potwierdzenie transakcji przez SMS
 • 1,00 zł za przelew BLIKiem na numer telefonu
 • 0,00 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewów

Wpłata i Wypłata Pieniędzy

Wypłaty z bankomatów Pekao, jak również z bankomatów innych banków w Polsce, są całkowicie bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów za granicą, choć w tym ostatnim przypadku należy uwzględnić dodatkową opłatę za przewalutowanie w wysokości 1% od wartości transakcji. Wypłata gotówki podczas zakupów (funkcja cashback) jest obciążona opłatą w wysokości 2,00 zł. Jeśli chodzi o wpłaty, te realizowane we wpłatomatach banku Pekao są darmowe, natomiast za wpłaty dokonywane w kasie banku klient zostanie obciążony kwotą 8,00 zł.

 • 0,00 zł za wypłatę z bankomatów Pekao
 • 0,00 zł za korzystanie z bankomatów obcych w Polsce
 • 0,00 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą (dodatkowo 1% za przewalutowanie) 
 • 2,00 zł za korzystanie z funkcji cashback
 • 0,00 zł za wpłatę we wpłatomacie Banku
 • 8,00 zł za wpłatę w kasie Banku

Cała tabela opłat dostępna jest tutaj.

Oszczędzanie z Kontem Przekorzystnym dla Młodych

Bank PEKAO S.A. oferuje kilka lokat do wyboru. Zwrot z lokat jest całkiem korzystny. Tutaj wybrane produkty z oferty Banku: 

 • Lokata Standardowa (3-, 6- i 12-miesięczna). Lokatę można założyć już od 1000 zł. W ramach lokaty 12-miesięcznej możesz liczyć na zwrot w wysokości 4,5%. Zakładając lokatę sam decydujesz, czy chcesz, aby odnowiła się po określonym czasie. 
 • Lokata do 8% z Funduszem. Minimalna wpłata na lokatę to 5 tyś. zł i można ją założyć na okres 3, 6 i 12 miesięcy. Otwierając lokatę 6-miesięczną możemy liczyć na zwrot w wysokości 8% w skali roku. 
 • Lokata Inwestująca do 10%. Zakładając Lokatę Inwestującą na 6 miesięcy w Pekao24/PeoPay możemy liczyć na zwrot w wysokości 10% w skali roku. Jeżeli zdecydujemy się na założenie tej lokaty w Oddziale Banku, to możemy liczyć na zwrot w wysokości 8% w skali roku.

Aplikacja PeoPay

Aplikację PeoPay można zainstalować na wszystkich telefonach z systemem Android i IOS. W aplikacji możemy sprawdzać stan konta i historię wydatków, wykonywać przelewy, zakładać lokaty i wymieniać waluty w Kantorze Pekao24. Dodatkowo aplikacja umożliwia dokonywanie płatności za bilety komunikacji miejskiej i parkingi oraz doładowywanie telefonu.

Użytkownicy mają także dostęp do różnych form płatności, takich jak Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay czy kod BLIK. Do aplikacji możemy się zalogować m.in. przy użyciu odcisku palca lub funkcji rozpoznawania twarzy. 

Jak Otworzyć Konto?

Konto Przekorzystne dla Młodych może założyć każda pełnoletnia osoba poniżej 26. roku życia. Konto dla osoby poniżej 18. roku życia może założyć rodzic lub opiekun ustawowy. 

Jak Założyć Konto, Jeżeli Jesteś Pełnoletni/-a?

Konto możesz złożyć na 3 sposoby:

1
Przez Internet:

1. Złóż wniosek online. Wejdź na stronę internetową, podaj swoje dane i zweryfikuj swój numer telefonu. Wybierz produkty, które Cię interesują – rodzaj konta, kartę i dodatkowe usługi (np. pakiet Komfort).

2. Zweryfikuj tożsamość. Do wyboru masz dwie możliwości: potwierdzenie przez selfie lub w oddziale Banku. Więcej szczegółów na temat metod weryfikacji znajdziesz poniżej.

3. Podpisz umowę. Jeżeli wybrałeś/-aś weryfikację tożsamości “na selfie”, umowę do akceptacji otrzymasz w wiadomości email, która zostanie wysłana na adres podany przez Ciebie na początku. Jeżeli wybrałeś/-aś weryfikację w oddziale, umowę podpisz po weryfikacji tożsamości w placówce banku.

2
W Aplikacji PeoPay:

1. Złóż wniosek w aplikacji. Pobierz aplikację PeoPay na telefon. Podaj swoje dane i zweryfikuj numer telefonu. Wybierz rodzaj konta, kartę i dodatkowe usługi.

2. Zweryfikuj tożsamość. Masz już aplikację, więc przejdź przez wszystkie kroki weryfikacji tożsamości “na selfie”. 

3. Podpisz umowę. Umowę otrzymasz na adres email podany przez Ciebie w pierwszych krokach. Przeczytaj ją uważnie i zaakceptuj warunki.

3
W Oddziale Banku:

1. Odwiedź placówkę Banku. Listę placówek znajdziesz poniżej.

2. Podpisz umowę. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Zweryfikuj swoją tożsamość i podpisz umowę.

Metody weryfikacji

Na Selfie. Pobierz aplikację PeoPay i zaloguj się, używając loginu i hasła nadanego w pierwszych krokach podczas wypełniania formularza. Wybierz metodę weryfikacji (zdjęcie dowodu, aplikacja mObywatel, e-dowód). Jeżeli wybrałeś/-aś zdjęcie dowodu, zrób zdjęcie przodu i tyłu, a następnie nagraj swoją twarz zgodnie z instrukcją. Uzupełnij pozostałe informacje. 

W oddziale. Jeżeli wybrałeś/-aś weryfikację w oddziale, udaj się do placówki Banku. Listę oddziałów PEKAO znajdziesz tutaj. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą dowód osobisty. 

Jak Założyć Konto, Jeżeli Masz Mniej niż 18 Lat (6-17)?

1
Przez Internet:

Opcja dostępna tylko w przypadku, gdy Twój opiekun posiada konto w PEKAO.

1. Wypełnij wniosek o otwarcie konta w Panelu rodzica. Podaj dane dziecka i PESEL.

2. Wybierz produkty (karta, rodzaj konta).

3. Potwierdź i podpisz umowę.

2
W Oddziale Banku:

1. Odwiedźcie placówkę Banku. Listę placówek znajdziecie poniżej.

2. Wybierz produkty

3. Podpiszcie umowę. Przedstawiciel Banku zweryfikuje tożsamość i otworzy konto.

Promocje

Bank PEKAO dość często organizuje promocje dla osób, które chcą otworzyć konto. W ramach promocji można zyskać bonus w wysokości 100 – 400 zł. Informację o aktualnej promocji możesz znaleźć tutaj.

Konto Przekorzystne – Korzyści dla Posiadaczy

Po założeniu konta w PEKAO możemy liczyć na szereg korzyści, w tym zniżki na zakupy, vouchery do sklepów i bilety do kina.

Płać Kartą Kredytową Mastercard i Odbieraj Nagrody

Program lojalnościowy Mastercard Bezcenne Chwile od Banku Pekao S.A. nagradza klientów indywidualnych za używanie kart płatniczych Mastercard Maestro zarówno w punktach sprzedaży, jak i podczas zakupów online. Zdobyte punkty można wymienić m.in. na vouchery do Empiku, bilety do Cinema City i bony na Pyszne.pl. 

Korzystaj z Galerii Rabatów

Po założeniu konta w banku PEKAO warto korzystać z Galerii Rabatów, w której możemy znależć kupony na zakupy w sklepach takich jak Answear i Wizaż24, w księgarniach i wydawnictwach oraz zniżki do booking.com i wielu hoteli. 

Polecaj Konto i Odbieraj Nagrody

Bank PEKAO oferuje także bonusy za polecanie konta. Wystarczy, że dołączysz do Programu Poleceń w aplikacji PeoPay lub w bankowości elektronicznej i polecisz konto znajomemu. Za otwarcie Konta Przekorzystnego dla Młodych otrzymasz 50 zł. Jeżeli osoba polecona przez Ciebie założy Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Konto Przekorzystne Biznes, na Twoje konto wpłynie nagroda w wysokości 100 zł.

26 Lat i Co Dalej?

Po ukończeniu 26. lat Twoje konto będzie podlegać pod nową tabelę opłat i prowizji. Do tej pory prowadzenie Twojego konta było bezpłatne bez żadnych warunków. Po 26. roku życia pojawią się dodatkowe opłaty oraz warunki, które należy spełnić, aby konto pozostało darmowe. Oto najważniejsze zmiany zgodnie z tabelą opłat i prowizji:

 • 4 zł miesięcznie za obsługę karty płatniczej do konta. Z opłaty są zwolnieni wszyscy użytkownicy, którzy wykonają min. jedną transakcję kartą w miesiącu, a na ich konto wpłynie min. 500 zł. Aby być zwolnionym z opłaty, należy spełnić te warunki w każym miesiącu.
 • 2,3% (min. 5 zł) za wypłatę z bankomatów obcych. Jeżeli jednak spełnione zostaną warunki jak wyżej (1 płatność kartą oraz wpływ na konto w wysokości min. 500 zł) to pierwsze 2 transakcje wypłaty z obcego bankomatu są bezpłatne.

Pozostałe warunki, takie jak: 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za wydanie karty oraz 1 zł za przelew BLIKiem na numer telefonu pozostają bez zmian. Przelewy standardowe również pozostają bezpłatne.

Konto Przekorzystne dla Młodych – Moja Opinia

Konto Przekorzystne dla Młodych w Banku Pekao jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób poniżej 26. roku życia, które poszukują opcji bankowania bez opłat za prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty oraz przelewy internetowe. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, choć w drugim przypadku należy pamiętać o opłacie za przewalutowanie. 

Aplikacja PeoPay, która oferuje różne funkcje i formy płatności, to kolejny element, który może ułatwić codzienne zarządzanie finansami, natomiast promocje i programy lojalnościowe to dodatkowy bonus, który czyni ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Należy jednak zwrócić uwagę na kilka kosztów dodatkowych, takich jak opłata za korzystanie z funkcji cashback czy wpłatę gotówki w kasie banku. 

Jeżeli zainteresowałam Cię ofertą banku PEKAO, to wniosek o otwarcie konta możesz złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Od jakiego wieku można mieć konto w banku Pekao?

Konto w banku Pekao S.A. można założyć dziecku zaraz po urodzeniu. Jest to konto oszczędnościowe, a do otwarcia wymagany jest numer PESEL dziecka.

Jak dostać 100zl w PEKAO?

Jeżeli chcesz zdobyć 100 zł w Banku PEKAO, możesz np. skorzystać z Programu Poleceń. Weź udział w programie za pośrednictwem aplikacji PeoPay lub platformy bankowości elektronicznej i poleć konto znajomemu. Gdy osoba polecona przez Ciebie otworzy Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Konto Przekorzystne Biznes, otrzymasz nagrodę w wysokości 100 zł. Jeśli polecony założy Konto Przekorzystne dla Młodych, Twój bonus wyniesie 50 zł.

Jak założyć Konto dla Młodych w Banku PEKAO?

Konto w Banku PEKAO możesz założyć na trzy sposoby:
Online: Złóż wniosek na stronie, zweryfikuj tożsamość (na selfie przez aplikację PeoPay lub w oddziale), a potem podpisz umowę elektronicznie lub osobiście.
Przez aplikację PeoPay: Złóż wniosek, dokonaj weryfikacji „na selfie” i zaakceptuj umowę, którą otrzymasz na email.
W oddziale: Odwiedź placówkę i podpisz umowę z przedstawicielem Banku.

Jak dostać 300 zł w PEKAO?

W Banku PEKAO 300 zł można zyskać np. otwierając konto i spełniając określone warunki, takie jak płatność kartą lub wpływ na konto w określonej wysokości. 

Kiedy konto Przekorzystne dla Młodych w Banku PEKAO jest bezpłatne?

Konto Przekorzystne dla Młodych jest bezwarunkowo darmowe. Osoby do 26. roku życia bezpłatne prowadzenie konta, wydanie i miesięczne użytkowanie karty 

Do jakiego wieku jest konto dla młodych w Banku PEKAO?

Konto Przekorzystne dla Młodych jest dostępne dla osób do 26. roku życia. Po ukończeniu 26 lat zmienia się tabela opłat i prowizji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments