Bez kategorii

Ranking Kont Firmowych

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

W zestawieniu zostało uwzględnionych 14 parametrów podzielonych na 5 kategorii

  • Opłaty związane z prowadzeniem konta. To wszystkie opłaty związane z otwarciem i użytkowaniem konta. W rankingu zostały również uwzględnione promocje, które pozwalają uniknąć opłat przez jakiś czas. Większość banków pozwala na bezpłatne korzystanie z konta przy spełnieniu określonych warunków, np. comiesięcznego przelewu do Urzędu Skarbowego lub ZUS lub wpływu na konto określonej kwoty.
  • Opłaty za przelewy. W  tej kategorii zostało uwzględnionych 5 parametrów, które opisują koszty związane z najczęściej dokonywanymi transakcjami. Większość banków umożliwia dokonywanie standardowych przelewów internetowych za darmo przy spełnieniu określonych warunków lub udostępnia pakiety darmowych przelewów.
  • Opłaty za kartę i korzystanie z bankomatów. Podobnie jak w przypadku prowadzenia konta, spełniając określone warunki, można korzystać z karty bezpłatnie. Większość banków udostępnia także możliwość korzystania z bankomatów własnych bezpłatnie. Korzystanie z bankomatów obcych oraz bankomatów za granicą wiąże się zazwyczaj z koniecznością poniesienia kosztów.
  • Dostępność płatności mobilnych. Zakres dostępnych usług mobilnych jest coraz większy, a banki dostosowują swoje oferty do ciągle rozwijającego się świata technologii. Obecnie większość banków oferuje możliwość korzystania z usług płatności BLIKiem, Google Pay oraz Apple Pay, których to dostępność ocenialiśmy.
  • Premie i korzyści. Wiele banków stara się przyciągnąć nowych klientów, oferując czasowe zawieszenie opłat za usługi lub premie finansowe za otwarcie konta i spełnienie kilku  warunków. Obecnie banki wraz z rachunkiem firmowym udostępniają także wiele usług i udogodnień, m.in. terminale płatnicze, księgowość online i pomoc ekspercką. 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments