Zarządzanie Pieniędzmi

Karta Kredytowa Millennium Mastercard Impresja (RRSO 23,07%)

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Szukasz karty kredytowej, która oferuje więcej niż tylko podstawowe funkcje? Zastanawiasz się, jak maksymalnie wykorzystać możliwości finansowe, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów? Poznaj Karta Kredytową Millennium Impresja – narzędzie finansowe, które łączy w sobie elastyczność, atrakcyjne korzyści i inteligentne zarządzanie wydatkami.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co sprawia, że Karta Impresja wyróżnia się na tle innych produktów kredytowych i dlaczego może być właśnie tym, czego szukasz.

Karta Kredytowa Impresja – Zalety i Wady

Zalety:

 • Brak opłat za wydanie karty
 • Możliwość anulowania opłaty za korzystanie z karty przy min. 5 transakcjach miesięcznie
 • Wysoki limit karty – nawet 100 000 zł miesięcznie
 • Możliwość rozłożenia na raty 0% do 3 000 zł
 • Ciekawe programy partnerskie

Wady:

 • Wysoki koszt zlecenia przelewów wewnętrznych i wypłaty gotówki – 3,99% min 9,99 zł
Karta Kredytowa Millennium Mastercard Impresja

Karta Kredytowa Millennium Mastercard Impresja

Karta kredytowa z wysokim limitem kredytowym, bez opłat za użytkowanie przy wykonaniu co najmniej 5 transakcji w ciągu miesiąca.

Złóż wniosek

Karta Kredytowa Millennium Impresja – Dla Kogo?

Karta Kredytowa Millennium Impresja jest dedykowana osobom pełnoletnim, które posiadają pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych. O kartę mogą aplikować zarówno obecni, jak i potencajlni klienci Banku Millennium. Wniosek można złożyć na kilka sposobów: przez infolinię, w oddziale banku oraz przez internet. Posiadacze kont w Banku Millennium mogą także złożyć wniosek w bankowości elektronicznej Millenet.

Składając wniosek o wydanie karty kredytowej Impresja, wnioskujący są zobowiązani do przedstawienia dowodu osobistego oraz dokumentów potwierdzających dochody. Procedura ubiegania się o kartę jest urposzczona dla klientów banku, którzy wpłacają swoje wynagrodzenie na konto w Millenium przez co najmniej trzy ostatnie miesiące.

Według raportu przygotowanego przez Narodowy Bank Polski, wartość kredytów zaciągniętych w rachunkach kart kredytowych wyniosła w Polsce na koniec września 2023 r. 13,8 mld zł.

Bank Millennium ocenia każdego wnioskodawcę indywidualnie, biorąc pod uwagę jego zdolność kredytową. Maksymalny limit, który może zostać przydzielony, to 100 000 zł. Bank również oferuje możliwość wydania kart dodatkowych dla osób powyżej 13. roku życia, na wniosek posiadacza karty głównej.

Decyzja o przyznaniu karty opiera się na ocenie zdolności kredytowej, zgodnie z wewnętrznymi przepisami banku. W przypadku odmowy wydania karty, bank zobowiązuje się do udzielenia bezpłatnej informacji o przyczynach takiej decyzji, wskazując ewentualnie bazę danych, która wpłynęła na negatywną ocenę wniosku.

Sprawdź także moją recenzję Karty Kredytowej z Żubrem od Banku Pekao S.A.

Karta Kredytowa Millennium Impresja – Koszty

Karta Kredytowa Impresja to karta typu Mastercard. Karta jest wydawana bezpłatnie na okres 5 lat. Miesięczny koszt obsługi karty głównej to 7,99 zł. Opłata nie jest pobierana, jeśli w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty właściciel karty wykonał minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Jeżeli do karty głównej, na życzenie klienta, została założona karta dodatkowa, to miesięczny koszt jej utrzymania wyniesie 2,99 zł. Z opłaty, podobnie jak w przypadku karty głównej, są zwolnione osoby, które dokonały min. 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu poprzedzającym opłatę. Posiadacze karty Impresja mogą także bezpłatnie korzystać z bankowości internetowej. 

Bank nie pobierze od nas opłaty za zmianę limitu karty, podobnie jak i za jej wymianę. Natomiast zmiana terminu spłatu wyniesie nas 20 zł i można jej dokonać raz w roku.

Pakiet bezpieczeństwa, który można wykupić dodatkowo, to koszt 3,99 zł. W ramach pakietu otrzymujemy ubezpieczenie “Ochrona karty” oraz pakiet powiadomień sms (25 smsów). Każy kolejny sms wiąże się z pobraniem dodatkowej kwoty w wysokości 0,25 zł/ sms.

Za transakcje gotówkowe, w tym przelewy wewnętrzne i wypłatę gotówki, bank pobiera opłatę w wysokości 3,99% wartości transakcji, jednak nie mniej niż 9,99 zł. Z kartą kredytową Impresja nie zrealizujemy natomiast żadnych przelewów zewnętrznych. 

Transakcje bezgotówkowe są realizowane bez dodatkowych kosztów. W przypadku transakcji w walutach obcych, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 2% wartości transakcji. Posiadacze kart, którzy planują zagraniczny wyjazd, mogą uniknąć tej opłaty, korzystając z pakietu walutowego, którego koszt to 9,90 zł na 7 dni. Pakiet ten odnawia się automatycznie, a klient może z niego zrezygnować w każdej chwili ze skutkiem od kolejnego 7-dniowego okresu.

Sprawdzenie limitu karty w bankomatach Millennium jest bezpłatne, ale za wydruk tej informacji bank pobiera opłatę 1,50 zł. W bankomatach innych banków ta usługa kosztuje 2 zł. Za wydanie zaświadczenia o stanie rachunku, zadłużeniu lub zamknięciu karty klient ponosi koszt 50 zł.

Rodzaj KosztuKwota
Karta Główna – Koszt Obsługi/ mc. 0 zł* / 7,99 zł
Karta Dodatkowa – Koszt Obsługi/ mc. 0 zł* / 2,99 zł
Zmiana Limitu Karty0 zł
Bankowość Internetowa0 zł
Zmiana Terminu Spłaty20 zł
Pakiet Bezpieczeństwa3,99 zł
Polecenie Przelewu Wewnętrznego3,99% min 9,99 zł
Wypłata Gotówki3,99% min 9,99 zł
Opłata za Transakcje Bezgotówkowe0 zł
Marża Banku przy Transakcjach w Walutach Obcych2%
Pakiet Walutowy9,90 zł / 7 dni
Sprawdzenie Limitu Karty w Bankomacie Millennium0 zł
Zaświadczenia o PosiadanymRachunku Płatniczym50 zł
Oprocentowanie Transakcji Bezgotówkowych i Gotówkowych18,5%

Zadłużenie 

Bank Millennium posiadaczom Karty Impresja oferuje korzystny okres bezodsetkowy, który trwa 51 dni z uwzględnieniem 20-dniowego terminu spłaty po zakończeniu cyklu rozliczeniowego. Oznacza to, że użytkownik może korzystać z karty i spłacać zadłużenie bez naliczania dodatkowych odsetek, przez prawie 2 miesiące.

Klienci mogą wybrać termin zakończenia cyklu rozliczeniowego. Do wyboru są następujące terminy:

 • od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca,
 • od 6 do 5 dnia miesiąca,
 • od 11 do 10 dnia miesiąca,
 • od 16 do 15 dnia miesiąca,
 • od 21 do 20 dnia miesiąca,
 • od 26 do 25 dnia miesiąca,
 • od 27 do 26 dnia miesiąca.

Zmiany cyklu rozliczeniowego można dokonać raz w roku w placówce Banku lub w TeleMillennium. Za dyspozycję zmiany Bank pobierze opłatę w wysokości 20 zł.

Na zakończenie każdego cyklu rozliczeniowego, bank przygotowuje zestawienie transakcji wykonanych za pomocą Karty Kredytowej Impresja. Zestawienie to zawiera szczegółowe informacje dotyczące zrealizowanych transakcji, w tym kwoty minimalnej do spłaty, całkowitej kwoty należnej, terminu spłaty, a także numeru rachunku, na który należy wpłacić środki. 

Jako posiadacz karty, jesteś zobowiązany do spłacenia co najmniej minimalnej kwoty, która wynosi 5% kwoty zadłużenia, z uwzględnieniem zadłużenia rozłożonego na raty. Do tej kwoty doliczane są naliczone odsetki, opłaty, zaległe spłaty minimalne, ewentualne kwoty przekroczenia limitu kredytowego oraz kwota rat zadłużenia naliczona w danym cyklu. Spłacając całość bądź część zadłużenia, automatycznie odnawiasz dostępny limit kredytowy o wartość dokonanej spłaty, pomniejszoną o naliczone odsetki, opłaty oraz prowizje. 

Zobacz także: Pozabankowa Karta Kredytowa z ByCard – Czy Warto?

Korzyści z Posiadania Karty Kredytowej Millennium

Karta Kredytowa Millennium Impresja nie tylko ułatwia zarządzanie wydatkami, ale oferuje również szereg dodatkowych korzyści:

Program Wygodne Raty 0% (RRSO 1,87%)

W ramach Programu Wygodne Raty 0% użytkownicy Karty Kredytowej Millennium Impresja mają możliwość rozłożenia zakupów na równe miesięczne raty bez naliczania odsetek. Z programu można skorzystać dwukrotnie w ciągu roku (do kwoty 3000 zł). Użytkownik może wybrać liczbę rat spośród opcji 6, 9 lub 12. 

Aby skorzystać z programu, wystarczy zalogować się do Millenetu lub aplikacji mobilnej banku i wybrać transakcję lub określoną kwotę zadłużenia do rozłożenia na raty. Program ratalny można także aktywować poprzez infolinię TeleMillennium.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla spłaty zadłużenia w ramach programu kredytowego Wygodne Raty 0% wynosi 1,88%, a przykładowa całkowita kwota do spłaty przy zadłużeniu 1800 zł to 1818 zł. Jedynym kosztem ponoszonym przez użytkownika jest opłata za dokonanie rozbicia spłaty transakcji na raty – 1% wartości zadłużenia. 

Program Wygodne Raty (RRSO 24,93%)

Program Wygodne Raty z RRSO 24,93% pozwala na rozłożenie na raty wykorzystanej kwoty limitu. Kwotę można rozłożyć na maksymalnie 12 miesięcy. Za dokonanie rozbicia spłaty na raty pobierana jest opłata w wysokości 1% wartości zadłżenia. 

5% Zwrotu za Zakupy 

Posiadacze Karty Kredytowej Millennium korzystający z programu “Moneyback dla Kart Impresja” mogą otrzymać 5% zwrotu za zakupy u partnerów programu, maksymalnie 50 zł miesięcznie. Zwrot środków realizowany jest automatycznie na początku kolejnego miesiąca. Partnerami programu są między innymi: Zara, Zara Home, Empik, Deichmann, Sephora i Apart.

Program Inspiracje

W Programie Inspiracje posiadacze kart kredytowych Banku Millennium mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów w niemal 1000 sklepach i punktach usługowych. Wśród partnerów programu znajdują się m.in. Chocolissimo, miesięcznik Cztery Kąty, Jubiler Schubert, Link4, Monnari oraz wybrane hotele i restauracje. 

Aby skorzystać ze zniżek przy płatności kartą w sklepie stacjonarnym, wystarczy poinformować sprzedawcę o przynależności do programu. Natomiast podczas zakupów online, konieczne jest wprowadzenie kodu promocyjnego, który zwykle odpowiada 6 pierwszym cyfrom numeru karty.

Karta Kredytowa Millennium Impresja – Moja Opinia

Jeśli rozważasz założenie Karty Kredytowej Millennium Impresja, warto zastanowić się, czy jej zalety odpowiadają Twoim potrzebom finansowym. Ta karta oferuje kilka atrakcyjnych korzyści, takich jak brak opłaty za wydanie karty i możliwość uniknięcia miesięcznych opłat za użytkowanie, pod warunkiem wykonania co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Jej wysoki limit kredytowy, sięgający nawet 100 000 zł, oraz opcje rozłożenia zakupów na raty 0% do 3000 zł, mogą być szczególnie przydatne, jeśli planujesz większe wydatki. Programy partnerskie, takie jak Moneyback czy Inspiracje, oferujące zwroty i rabaty u wielu partnerów Banku, to dodatkowy atut.

Decydując się na założenie karty Impresja warto jednak pamiętać o kilku minusach, takich jak stosunkowo wysokie opłaty za transakcje gotówkowe i dość krótki okres kredytowania (51 dni). Jeśli często korzystasz z gotówki, chcesz realizować przelewy z karty lub masz problem z terminowością w realizacji spłat to karta Impresja może nie być dla Ciebie.

Jeżeli zainteresowałam Cię ofertą Karty Kredytowej Millennium Impresja, to wniosek w ramach obecnej promocji możesz złożyć na stronie Banku

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa umożliwia użytkownikowi dostęp do ustalonego przez bank limitu kredytowego. Gdy używasz karty kredytowej do płatności, w rzeczywistości korzystasz z pieniędzy pożyczonych od banku. Po dokonaniu zakupu, masz okres bezodsetkowy, w czasie którego możesz spłacić pożyczone środki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeżeli nie uregulujesz całkowitego długu przed upływem tego okresu, bank zacznie naliczać odsetki od pozostałej do spłaty kwoty.

Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

Karta kredytowa daje dostęp do z góry ustalonego limitu kredytowego udzielonego przez bank, co oznacza, że płacąc nią, wykorzystujesz środki pożyczone od banku. Istnieje też okres bezodsetkowy, pozwalający na spłatę pożyczonych środków bez dodatkowych opłat, jednak po jego upłynięciu naliczane są odsetki za nieuregulowane należności.

Z kolei karta debetowa jest bezpośrednio powiązana z kontem bankowym użytkownika. Płatności dokonywane kartą debetową są realizowane ze środków dostępnych na koncie, co oznacza, że wydaje się tylko tyle, ile się posiada.

Ile kosztuje karta kredytowa Millennium Impresja?

Miesięczny koszt obsługi karty głównej wynosi 7,99 zł, jednak ta opłata jest anulowana, jeśli użytkownik karty dokona co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty. W przypadku wydania karty dodatkowej na życzenie klienta, miesięczny koszt jej utrzymania to 2,99 zł, z możliwością zwolnienia z opłaty przy spełnieniu tego samego warunku – wykonaniu minimum 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu poprzedzającym.

Użytkownicy karty mają dostęp do bezpłatnej bankowości internetowej. Bank Millennium nie pobiera opłat za zmianę limitu karty ani za jej wymianę. Jednak za zmianę terminu spłaty pobierana jest opłata w wysokości 20 zł.

Ile kosztuje przelew z karty kredytowej Millennium?

Przelew wewnętrzny z karty kredytowej Millennium Impresja jest obciążony opłatą w wysokości 3,99% wartości transakcji, ale kwota ta nie może być niższa niż 9,99 zł. Warto także zauważyć, że z Karty Kredytowej Impresja nie można realizować przelewów zewnętrznych.

Jak działa Karta Kredytowa Impresja?

Karta Kredytowa Impresja Banku Millennium oferuje 51-dniowy okres bezodsetkowy z 20-dniowym terminem spłaty po cyklu rozliczeniowym. Po każdym cyklu rozliczeniowym, bank przygotowuje zestawienie transakcji, wskazując kwotę minimalną do spłaty i całkowitą kwotę należną, a także termin spłaty. Minimalna kwota spłaty to 5% zadłużenia, wraz z ewentualnymi odsetkami, opłatami i zaległymi płatnościami. Spłacenie całkowitej lub częściowej kwoty zadłużenia odnawia dostępny limit kredytowy, pomniejszony o naliczone koszty. 

Ile czasu mam na spłatę Karty Kredytowej w Millennium?

Masz 51 dni na spłatę zadłużenia na Karcie Kredytowej Impresja w Banku Millennium. Jest to okres bezodsetkowy, co oznacza, że jeśli uregulujesz całość zadłużenia w tym czasie, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów w postaci odsetek.

Źródła

Do napisania artykułu wykorzystałam następujące źródła:

https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/karty-platnicze/karty-kredytowe/millennium-impresja

https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/47/latest

https://nbp.pl/wp-content/uploads/2024/01/Informacja-o-kartach-planiczych-2023Q3.pdf

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments