Zarządzanie Pieniędzmi

Karta Kredytowa z Żubrem od Banku Pekao S.A.

karta kredytowa z żubrem

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Karta Kredytowa z Żubrem, w podstawowej wersji praktycznie bezpłatna, to jedna z popularniejszych kart na rynku. Dlatego w tym artykule rozbiorę ją na czynniki pierwsze. Omówię warunki założenia, dostępne pakiety i korzyści wynikające z posiadania karty. Zapraszam do lektury.

Karta Kredytowa z Żubrem – Dla Kogo?

Karta Kredytowa z Żubrem od Banku PEKAO S.A. jest przeznaczona dla osób pełnoletnich, niezależnie od tego, czy są one klientami banku. Proces ubiegania się o kartę jest prosty: obecni klienci banku mogą sprawdzić ofertę karty kredytowej, logując się do swojego konta w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Osoby, które nie są klientami banku lub nie otrzymały indywidualnej oferty, mogą rozpocząć proces poprzez wypełnienie formularza kontaktowego lub odwiedzenie oddziału banku. Wniosek o kartę możesz złożyć tutaj.

Bank PEKAO nie ustalił minimalnej granicy dochodów wymaganej do uzyskania karty kredytowej. Zdolność kredytowa oraz limit kredytowy każdego wnioskodawcy są ustalane indywidualnie. Limit kredytowy Karty Kredytowej z Żubrem wynosi od 2 000 zł do 100 000 zł.

Dodatkowo, posiadacz karty głównej ma możliwość wnioskowania o maksymalnie pięć kart dodatkowych dla osób, które ukończyły 13 lat. Wydanie tych kart jest bezpłatne, a dla każdej z nich można wybrać osobny pakiet dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Karta Kredytowa z Żubrem

Karta Kredytowa z Żubrem

Karta kredytowa z Żubrem dostępna w trzech wariantach, z długim okresem bezodsetkowym, opcją dołączenia do 5 kart dodatkowych oraz dodatkowymi korzyściami, w tym ubezpieczeniem i zwrotem za zakupy.

Złóż wniosek

Karta Kredytowa z Żubrem – Koszt i Rodzaje Pakietów

Karta Kredytowa z Żubrem to karta typu Mastercard. Karta jest wydawana bezpłatnie na okres 5 lat. Bank Pekao w ramach Karty oferuje trzy pakiety, które różnią się ceną oraz zakresem korzyści. Wnioskodawcy wybierają pakiet indywidualnie dla każdej karty i mogą to zrobić w trakcie składania wniosku.

Pakiet Standard

Pakiet Standard to najbardziej podstawowa opcja, która nie wiąże się z żadnym miesięcznym kosztem obsługi. To karta idealna dla osób, które nie korzystają z karty na co dzień. Mimo że sama karta jest bezpłatna, Bank pobiera opłaty za polecenia przelewów wewnętrznych oraz wypłatę gotówki w wysokości 7% wartości transakcji.

Pakiet Złoty

Pakiet Złoty wiąże się miesięcznym kosztem 19 zł. Z opłaty zwolnieni są posiadacze karty, którzy dokonają transakcji na kwotę minimum 2000 zł w miesiącu. Pakiet Złoty oferuje bardziej rozbudowany zakres funkcji i usług w porównaniu do pakietu Standard.

Polecenia przelewów wewnętrznych oraz wypłaty gotówki w pakiecie złotym wiążą się z dodatkową opłatą – 5% wartości transakcji. 

Pakiet Platynowy 

Pakiet Platynowy jest najbardziej zaawansowany, a jego koszt to 39 zł miesięcznie. Podobnie jak w pakiecie Złotym, opłata za kartę jest anulowana, jeśli użytkownik dokona transakcji na sumę minimum 3000 zł w ciągu miesiąca. Pakiet Platynowy oferuje najszerszy zakres funkcji i usług.

Polecenia przelewów wewnętrznych oraz wypłaty gotówki w pakiecie złotym wiążą się z dodatkową opłatą w wysokości 3% wartości transakcji. 

Karta/ PakietStandardZłotyPlatynowy
Koszt Obsługi/ mc. 0 zł 19 zł (0 zł przy transakcjach kartą min. 2000 zł/ mc)39 zł (0 zł przy transakcjach kartą min. 3000 zł/ mc)
Polecenie Przelewu Wewnętrznego7% (od wartości transakcji)5% (od wartości transakcji)3% (od wartości transakcji)
Wypłata Gotówki7% (od wartości transakcji)5% (od wartości transakcji)3% (od wartości transakcji)

Zadłużenie 

Bank Pekao posiadaczom Karty Kredytowej z Żubrem oferuje korzystny okres bezodsetkowy, który trwa 59 dni. To znaczy, że możesz korzystać z karty i spłacać zadłużenie bez dodatkowych odsetek przez niemal dwa miesiące.

Umowa jest rozliczana w miesięcznych cyklach. Klienci mogą wybrać termin zakończenia cyklu rozliczeniowego. Do wyboru są następujące terminy:

  • Od 2 dnia miesiąca do 1 dnia następnego miesiąca,
  • Od 6 dnia miesiąca do 5 dnia następnego miesiąca,
  • Od 11 dnia miesiąca do 10 dnia następnego miesiąca,
  • Od 16 dnia miesiąca do 15 dnia następnego miesiąca,
  • Od 21 dnia miesiąca do 20 dnia następnego miesiąca,
  • Od 26 dnia miesiąca do 25 dnia następnego miesiąca.

Po zakończeniu każdego cyklu bank sporządza zestawienie transakcji, które zawiera szczegółowe informacje o kwocie minimalnej do spłaty, całkowitej kwocie do spłaty, terminie spłaty, oraz rachunku, na który należy wpłacić środki. Jako użytkownik, masz obowiązek spłacić co najmniej kwotę minimalną do 28 dnia od daty sporządzenia zestawienia transakcji.

Pekao S.A. dba o ekologię. Karta Kredytowa z Żubrem w 99% zrobiona jest z materiałów z recyclingu.

Minimalna kwota do spłaty na Karcie Kredytowej z Żubrem wynosi 3% kwoty zadłużenia (ale nie mniej niż 30 zł), pomniejszonego o zadłużenie rozłożone na raty. Do tego dolicza się naliczone odsetki i opłaty, zaległe spłaty minimalne, ewentualną kwotę przekroczenia limitu kredytowego oraz kwotę rat zadłużenia naliczoną w danym cyklu rozliczeniowym.

Spłacając całość lub część zadłużenia na Karcie Kredytowej z Żubrem, odnawiasz dostępny limit kredytowy o wartość spłaty, pomniejszoną o naliczone odsetki, opłaty i prowizje. 

Przeczytaj także: Pozabankowa Karta Kredytowa z ByCard – Czy Warto?

Korzyści Wynikające z Posiadania Pakietów

Karta Kredytowa z Żubrem nie tylko ułatwia zarządzanie wydatkami, ale oferuje również szereg dodatkowych korzyści, które różnią się w zależności od wybranego pakietu. 

Pakiet Standard

Jedną z zalet korzystania z pakietu Standard jest możliwość rozłożenia zakupów do kwoty 1000 zł na 10 rat 0%. Jeśli natomiast zdecydujesz się na rozłożenie na raty większego zadłużenia, oprocentowanie będzie o 5% niższe niż standardowe oprocentowanie limitu kredytowego karty. Przykładowo, dla oprocentowania limitu karty na poziomie 17,75%, oprocentowanie spłaty w ratach wyniesie 16,86%.

Pakiet Standard zapewnia także ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych do 1000 zł. Natomiast posiadacze Karty z Żubrem, biorący udział w programie Mastercard Bezcenne Chwile otrzymają 3 punkty za każde wydane 50 zł, czyli trzykrotnie więcej niż przy użyciu karty debetowej. 

Pakiet Złoty

W Pakiecie Złotym uczestnicy programu Mastercard Bezcenne Chwile otrzymują 4 punkty za każde wydane 50 zł. Posiadacze Pakietu Złotego mają także możliwość rozłożenia zakupów do 2000 zł na 10 rat 0%.  Jeśli zdecydujesz się na rozłożenie na raty większego zadłużenia, oprocentowanie będzie o 10% niższe niż od standardowego oprocentowania limitu kredytowego. Przy 17,75% oprocentowaniu limitu karty, oprocentowanie spłaty wynosi 15,98%. 

Pakiet zapewnia także ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych do 3000 zł. Posiadacze pakietu otrzymują 2% zwrotu za zakupy internetowe (nie więcej niż 20 zł miesięcznie) oraz ubezpieczenie podróżne, w tym NNW, koszty leczenia i assistance na łączną kwotę do 100 000 zł, a także bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych z Flight Delay Pass dla posiadacza karty i czterech osób towarzyszących.

Punkty zebrane w programie Mastercard Bezcenne Chwile możesz wymieniać na nagrody, takie jak vouchery do Empiku, bilety do kina Cinema City czy bony na Pyszne.pl.

Pakiet Platynowy

Najdroższy pakiet to jednocześnie najwięcej korzyści. W ramach programu Mastercard Bezcenne Chwile, posiadacze Pakietu Platynowego otrzymują 5 punktów za każde wydane 50 zł. Pakiet umożliwia także rozłożenie zakupów do 3000 zł na 10 rat 0%. W przypadku decyzji o rozłożeniu większego zadłużenia na raty, oprocentowanie jest niższe o 15% w stosunku do standardowego oprocentowania limitu kredytowego, co przy 17,75% oprocentowaniu limitu, daje oprocentowanie spłaty na poziomie 15,09%.

Ubezpieczenie zakupów i transakcji internetowych w pakiecie Platynowym sięga do 6000 zł. Posiadacze pakietu cieszą się również zwrotem 2% za zakupy internetowe do maksymalnie 30 zł miesięcznie, 5% zwrotem za autostrady do 20 zł miesięcznie, a także kompleksowym ubezpieczeniem podróżnym, które obejmuje NNW, koszty leczenia, assistance, assistance Sport oraz OC w życiu prywatnym do 200 000 zł dla posiadacza karty i osoby towarzyszącej. Dodatkowo, pakiet zapewnia bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych z Flight Delay Pass dla posiadacza karty i czterech osób towarzyszących.

Karta/ PakietStandardZłotyPlatynowy
Ubezpieczenie Zakupówdo 1000 złdo 3000 złdo 6000 zł
Zwrot za Zakupy Internetowe Opłacone Kartąnie2% wartości transakcji (do 20 zł miesięcznie)2% wartości transakcji (do 30 zł miesięcznie)
Punkty w Programie Mastercard Bezcenne Chwile3 punkty za każde wydane 50 zł4 punkty za każde wydane 50 zł5 punktów za każde wydane 50 zł
Spłata w Ratach 10×0%(Max. Kwota, Którą Można Rozłożyć)1000 zł2000 zł3000 zł
Zwrot Wydatków za Autostradynienie5% wartości transakcji (do 20 zł miesięcznie)
Bezpłatne Saloniki Lotniskowe z Flight Delay Passnieposiadacz karty + 4 osobyposiadacz karty + 4 osoby
Ubezpieczenie w Podróżyniedo 100 000 zł dla posiadacza karty, w tym: NNW, koszty leczenia i Assistancedo 200 000 zł dla posiadacza karty i os. towarzysz., w tym:
NNW, koszty leczenia i Assistance, Assistance Sport, OC w życiu prywatnym

Zmiana Pakietu

W trakcie trwania umowy możesz zmienić pakiet na inny. Zmianę pakietu można zlecić nie częściej niż raz dziennie i jest ona bezpłatna. W przypadku zmiany na wyższy pakiet (np. z pakietu Standard na Złoty lub Platynowy), nowy pakiet jest aktywowany od razu. 

Natomiast przy zmianie na niższy pakiet, nowy pakiet będzie aktywny od pierwszego dnia następnego miesiąca, jeśli minęły co najmniej trzy pełne miesiące od aktywacji obecnego pakietu. Jeżeli zmiana następuje przed upływem trzech miesięcy od daty ostatniej zmiany, nowy pakiet zostanie aktywowany od pierwszego dnia kolejnego miesiąca po upływie tego okresu.

Karta Kredytowa z Żubrem – Moja Opinia

Karta Kredytowa z Żubrem z oferty Banku Pekao S.A. to ciekawa opcja dla osób, które rozważają założenie limitu kredytowego. Do wyboru są właściwie trzy karty z osobnym zakresem korzyści, więc każdy zainteresowany powinien znaleźć coś wartego uwagi. Zaletą karty jest długi okres bezodsetkowy, co zapewnia spory komfort, a także możliwość dobrania do 5 kart dodatkowych. W pakiecie z kartą możemy także liczyć na szereg dodatkowych korzyści, w tym ubezpieczenia i zwrot za zakupy. Do wad można natomiast zaliczyć dosyć wysoki koszt płatnych pakietów oraz wysokie opłaty za przelewy wewnętrzne i wypłatę gotówki.

Czy w takim razie warto skorzystać z oferty Banku Pekao? Moim zdaniem tak. Pakiet Standard, z jego bezpłatną obsługą, prezentuje się jako doskonała opcja na pierwszą kartę kredytową, odpowiednią nawet dla tych, którzy planują korzystać z niej sporadycznie.

Jeżeli zainteresowałam Cię ofertą karty kredytowej w Banku Pekao, to wniosek możesz złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa to narzędzie płatnicze, które pozwala użytkownikowi na korzystanie z kredytu udzielonego przez bank do ustalonego limitu. Gdy dokonujesz zakupów kartą kredytową, faktycznie pożyczasz pieniądze od banku. Następnie masz określony czas (okres bezodsetkowy) na spłatę tej kwoty bez dodatkowych kosztów. Jeśli nie spłacisz całego długu przed końcem tego okresu, naliczane są odsetki.

Czym się różni karta kredytowa od debetowej?

Karta kredytowa to narzędzie płatnicze, które umożliwia Ci dostęp do z góry ustalonego limitu kredytu udzielonego przez bank. Gdy płacisz nią za zakupy, w rzeczywistości korzystasz z pieniędzy pożyczonych od banku. Otrzymujesz także okres bezodsetkowy, w którym możesz spłacić tę kwotę bez dodatkowych opłat. Jeżeli jednak nie uregulujesz należności przed końcem tego okresu, zaczną być naliczane odsetki.

Natomiast karta debetowa działa zupełnie inaczej, ponieważ jest bezpośrednio związana z Twoim kontem bankowym. Wykorzystując kartę debetową, dokonujesz płatności ze środków, które aktualnie posiadasz na koncie, co oznacza, że wydajesz tylko to, co masz.

Ile kosztuje karta kredytowa Pekao?

Koszt Karty Kredytowej z Żubrem od Banku Pekao S.A. zależy od wybranego pakietu:

Pakiet Standard: Bez miesięcznej opłaty za obsługę.

Pakiet Złoty: Miesięczna opłata wynosi 19 zł, ale jest anulowana, jeśli dokonasz transakcji na kwotę minimum 2000 zł w miesiącu.

Pakiet Platynowy: Miesięczny koszt to 39 zł, z możliwością anulowania opłaty przy transakcjach na sumę minimum 3000 zł w ciągu miesiąca.

Ile kosztuje karta kredytowa elastyczna Pekao?

Karta Kredytowa Elastyczna od Banku Pekao S.A. została wycofana z oferty. Obecnie dostępną opcją jest Karta Kredytowa z Żubrem. Koszt Karty Kredytowej z Żubrem w Pakiecie Standard to 0 zł.

Ile kosztuje przelew z karty kredytowej Pekao?

Koszt przelewu z Karty Kredytowej z Żubrem od Banku Pekao S.A. zależy od wybranego pakietu:

Pakiet Standard: Opłata za polecenie przelewu wynosi 7% wartości transakcji.

Pakiet Złoty: Opłata za polecenie przelewu to 5% wartości transakcji.

Pakiet Platynowy: W tym pakiecie opłata za polecenie przelewu wynosi 3% wartości transakcji.

Jak działa Karta Kredytowa z Żubrem?

Bank Pekao S.A. w ramach Karty Kredytowej z Żubrem oferuje ustalony limit kredytowy do wykorzystania na zakupy i wypłaty gotówki, z 59-dniowym okresem bezodsetkowym. Obowiązuje minimalna miesięczna spłata zadłużenia, a karta umożliwia zbieranie punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Karta dostępna jest w trzech pakietach – Standard, Złoty i Platynowy – każdy z dodatkowymi korzyściami, jak zwroty za zakupy czy ubezpieczenia.

Ile czasu mam na spłatę Karty Kredytowej w Pekao?

Na spłatę zadłużenia na Karcie Kredytowej z Żubrem w Banku PEKAO S.A. masz 59 dni. Jest to okres bezodsetkowy, w którym możesz spłacić całe zadłużenie bez naliczania dodatkowych odsetek. Po tym okresie naliczane są odsetki od kwoty nieuregulowanego zadłużenia.

Źródła

Do napisania artykułu wykorzystałam następujące źródła:

https://www.pekao.com.pl/karta-z-zubrem/

https://www.pekao.com.pl/dam/root-landing-page/karta-z-zubrem/20231031/pdf/dokument-dot-oplat-karta-kredytowa-z-zubrem.pdf

https://www.pekao.com.pl/dam/root-landing-page/karta-z-zubrem/20231031/pdf/pytania-i-odpowiedzi-karta-kredytowa-z-zubrem.pdf

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments