Banki

Santander Bank Polska – Konto Santander dla Młodych

konto santander dla młodych

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Flagowym produktem Santander Bank Polska S.A. (dawniej BZ WBK) dla klientów indywidualnych jest Konto Santander, które w lipcu 2023 roku zastąpiło Konto Jakie Chcę. Santander ma jednak w swojej ofercie także konto dla młodych (poniżej 26. roku życia), które dostępne jest na znacznie korzystniejszych warunkach. Sprawdźmy, jakie korzyści daje Konto Santander dla Młodych (wcześniej Konto Jakie Chcę dla Młodych), jakie są koszty prowadzenia konta oraz co zrobić, aby otrzymać premię za otwarcie. 

Koszty Prowadzenia Konta

Opłaty za Prowadzenie Konta

Konto Santander dla Młodych jest praktycznie bezpłatne. Santander nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie konta. Wydanie karty do konta jest również darmowe. Do wyboru mamy dwa rodzaje kart debetowych – Kartę Dopasowaną Mastercard oraz Kartę Dopasowaną Visa. Co więcej, po upływie czterech lat, odnowienie karty również nie wiąże się z żadnymi kosztami. Aby nie ponosić opłat za korzystanie z karty, wystarczy dokonać przynajmniej jednej płatności kartą lub za pomocą BLIK-a w ciągu miesiąca, więc przy normalnym użytkowaniu konta nie jest to warunek nie do spełniania. Jeśli nie przeprowadzimy takiej transakcji, opłata za korzystanie z karty wynosi 9 zł miesięcznie.

 • 0,00 zł za prowadzenie konta
 • 0,00 zł za wydanie karty do konta
 • 9,00 zł za użytkowanie karty; 0,00 zł przy min. 1 płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu
 • 0,00 zł za wznowienie karty (po 4. latach)
Konto Santander dla Studenta

Konto Santander dla Studenta

Konto bez opłat za prowadzenie i większość operacji, z darmową kartą pod warunkiem wykonania co najmniej jednej transakcji miesięcznie.

Załóż konto

Przelewy

Wszystkie standardowe przelewy wykonane za pomocą aplikacji mobilnej lub przez internet są darmowe. Co ciekawe, również przelewy ekspresowe są bezpłatne, co jest wyjątkowe na tle innych banków, które za taką transakcję zwykle pobierają od 5 do 10 zł. Darmowe są także zlecenia stałe, czyli cykliczne przelewy określonej sumy pieniędzy na inny rachunek w ustalonych terminach, polecenia zapłaty oraz przelewy za pomocą BLIK-u na numer telefonu.

 • 0,00 zł za standardowe przelewy internetowe
 • 0,00 zł za ekspresowe przelewy internetowe 
 • 0,00 zł za przelew BLIKiem na numer telefonu
 • 0,00 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewów

Wpłata i Wypłata Pieniędzy

Młodzi posiadacze Konta Santander nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu wypłaty z bankomatów Santander oraz wszystkich bankomatów obcych, czyli bankomatów innych banków w Polsce. Dodatkowo dla posiadaczy Konta bezpłatne są także wypłaty z bankomatów za granicą. Nie zwalnia to jednak z opłaty za przewalutowanie – 2,8% od kwoty transakcji. Użytkownicy mogą także korzystać bezpłatnie z funkcji casbhback, czyli wypłaty gotówki z kasy w sklepie w trakcie robienia zakupów. 

Posiadacze Konta mogą także bezkosztowo wpłacić pieniądze we wpłatomacie Banku. W przypadku wpłaty w oddziale Banku, Santander pobiera opłatę w wysokości 10 zł.

 • 0,00 zł za wypłatę z bankomatów Santander
 • 0,00 zł za korzystanie z bankomatów obcych w Polsce
 • 0,00 zł za wypłatę Blikiem w bankomatach na całym świecie 
 • 0,00 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą (dodatkowo 2,8% za przewalutowanie) 
 • 0,00 zł za korzystanie z funkcji cashback
 • 0,00 zł za wpłatę we wpłatomacie Banku
 • 10,00 zł za wpłatę w oddziale Banku

Cała tabela opłat dostępna jest tutaj.

Oszczędzanie z Kontem Santander dla Młodych

Jeżeli chcesz oszczędzać z Kontem Santander do wyboru jest kilka lokat:

 • Lokata dla Ciebie to lokata 3-miesięczna z oprocentowaniem na poziomie 5,5%. Lokatę można otworzyć w aplikacji mobilnej i można to zrobić tylko raz. Limit kwotowy dla tej lokaty to 50 000 zł. 
 • Kolejna lokata, na którą warto zwrócić uwagę w Banku Santander to Lokata Mobilna. Jest to lokata 4-miesięczna z oprocentowaniem 5,5%. Maksymalna kwota, którą można włożyć na lokatę to 20 000 zł. Tę lokatę również można założyć za pomocą aplikacji mobilnej. 
 • Do wyboru mamy także Lokatę Terminową (3-, 6-, i 12-miesięczną), którą można założyć w aplikacji mobilnej, przez internet lub w oddziale Banku. W przypadku 12-miesięcznej lokaty możemy liczyć na zwrot w wysokości 3%. Lokata po określonym czasie (3, 6 lub 12 miesięcy) odnawia się automatycznie.

Zwrot z lokat założonych w Santander Bank Polska jest średni, ale Santander dość często organizuje promocje, podczas których oprocentowanie rośnie do poziomu 7-8%.

Zobacz także: Ubezpieczenie Turystyczne N26 Versus Revolut

Aplikacja

Aplikacja mobilna banku Santander jest bardzo intuicyjna i można ją zainstalować na wszystkich telefonach z systemem IOS i Android. W aplikacji możemy wykonywać przelewy, sprawdzać historię płatności i stan konta oraz zakładać lokaty. Poza podstawowymi funkcjami możemy także m.in. kupować bilety komunikacji miejskiej, płacić za autostrady, zamawiać taksówki i wysyłać kwiaty. 

Santander oferuje także szeroki wybór mobilnych form płatności. Aplikacja umożliwia dostęp do Google Pay, Apple Pay, BLIK-u i Garmin Pay.

Zobacz także mój artykuł na temat Konta Przekorzystne dla Młodych w Banku PEKAO

Jak Otworzyć Konto?

Konto Santander dla Młodych może założyć każda pełnoletnia osoba poniżej 26. roku życia. 

Aby założyć konto dla nastolatka (13-17 lat) konieczna jest zgoda opiekuna prawnego. 

Jak Założyć Konto, Jeżeli Jesteś Pełnoletni/ -a?

Konto możesz złożyć na 3 sposoby:

1
Za Pośrednictwem Kuriera (w Aplikacji lub przez Stronę)

1. Złóż wniosek online. Możesz to zrobić na stronie internetowej banku lub w aplikacji mobilnej. Podczas wypełniania dokumentów zaznacz, że chcesz otrzymać umowę za pośrednictwem kuriera.

2. Podpisz umowę. W umówionym terminie kurier dostarczy Ci umowę do domu. Kurier poprosi Cię o pokazanie dowodu osobistego. Jeżeli nie dołączyłeś do wniosku zdjęcia dokumentu, to zabierz ze sobą także skan. Zapoznaj się z umową i podpisz ją w obecności kuriera.

3. Poczekaj na uruchomienie konta. Kurier zabierze umowę z powrotem do Banku. Konto zostanie uruchomione po zatwierdzeniu umowy przez Bank.

2
Na Selfie (w Aplikacji lub przez Stronę)

1. Złóż wniosek online za pomocą aplikacji lub przez stronę internetową. W trakcie wypełniania wniosku wybierz opcję “Na Selfie”.W kolejnych krokach zostaniesz poprosozny/-a o zrobienie zdjęcia twarzy (selfie), zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie jakiegoś gestu, np. kiwnięcia głową. 

2. Podpisz umowę. Umowę otrzymasz na podany wcześniej adres email. 

3
W Oddziale Banku

1. Odwiedź placówkę Banku. Listę placówek znajdziecie tutaj.

2. Podpisz umowę. Zabierz ze sobą dowód osobisty, paszport lub legitymację. Przedstawiciel Banku zweryfikuje tożsamość i otworzy konto.

Jak Założyć Konto, Jeżeli Masz Mniej niż 18 Lat?

Jeżeli masz mniej niż 18 lat, konto złożysz przy pomocy swojego opiekuna prawnego. Możesz to zrobić na 2 sposoby:

1
W Oddziale Banku

1. Odwiedźcie placówkę Banku. Listę oddziałów znajdziecie poniżej.

2. Podpiszcie umowę. Zabierzcie ze sobą dowód osobisty, paszport lub legitymację. Przedstawiciel Banku zweryfikuje tożsamość i otworzy konto.

2
Za pośrednictwem Santander Internet

Ta opcja jest jednak dostępna tylko w przypadku, gdy rodzic lub Twój opiekun prawny posiada usługi w Banku Santander. 

Promocje

Za otwarcie konta w Santander Bank Polska możesz otrzymać bonus w postaci gotówki na konto. Zwykle jest to kwota o wartości 100 – 500 zł. Informację o aktualnych promocjach znajdziesz tutaj.

Konto Santander – Korzyści dla Posiadaczy

Santander swoim klientom oferuje szereg korzyści, m.in. wsparcie w płaceniu racuhnków i zniżki na zakupy. 

Opłacaj Rachunki i Zyskuj do 300 zł Rocznie

Opłacając rachunki z Konta Santander możesz zyskać zwrot 1% wartości rachunków za gaz, prąd, internet, telefon i telewizję (maksymalnie 25 zł miesięcznie – 300 zł rocznie). Rachunki mogą być opłacone zleceniem stałym, poleceniem zapłaty lub przelewem. Aby skorzystać ze zwrotu, należy w bankowości internetowej, w oddziale banku lub pod numerem 19999 przekazać ostatnią fakturę od dostawcy. Faktura musi być wystawiona na Twoje nazwisko.

Korzystaj z Rabatów Przygotowanych przez Partnerów Santander

Warto co jakiś czas sprawdzać ofertę rabatów przygotowanych przez partnerów Santandera, wśród których znajdują się m.in. Adidas (zniżki nawet do 35%), Hebe, Duka, Wolt i Costa Coffee. Można to zrobić np. w aplikacji i w bankowości internetowej. 

Polecaj Konto i Odbieraj Nagrody

W Santanderze bardzo często można skorzystać z programu poleceń. Aby zostać Polecającym i odebrać nagrodę w postaci gotówki na konto, karty podarunkowej czy nagród rzeczowych, wygeneruj kod polecający i przekaż go znajomym. Po spełnieniu określonych warunków przez Poleconego obie osoby – Polecający i Polecony otrzymają wybrane nagrody.

26 Lat i Co Dalej?

Po ukończeniu 26. roku życia konto nie zamknie się automatycznie. Zmieni się jedynie tabela opłat, a także pojawi się więcej warunków, które trzeba spełnić, aby konto było bezpłatne. Oto najważniejsze punkty z tabeli opłat obowiązującej osoby powyżej 26. roku życia:

 • 6 zł za prowadzenie konta i 9 zł za kartę miesięcznie w przypadku, gdy nie wykonamy płatności kartą lub BLIKiem na co najmniej 300 zł. Po spełnieniu tych warunków konto i karta będą darmowe.
 • 3 zł za wypłatę z bankomatów poza grupą Santander. Jeżeli często korzystamy z gotówki, to możemy skorzystać z abonamentu na wszystkie bankomaty w wysokości  5 zł miesięcznie lub korzystać z BLIKa, który pozwala wyciągać pieniądze ze wszystkich bankomatów bez opłat.
 • 1,5 zł za każorazowe korzystanie z cashback.

Poza tym przelewy standardowe i natychmiastowe wciąż pozostają bezpłatne, tak jak i przelewy BLIKiem na telefon.

Konto Santander dla Młodych – Moja Opinia

Konto Santander dla Młodych na pewno warte jest rozważenia. Santander Bank Polska oferuje młodym osobom bardzo dobre warunki – brak opłat za prowadzenie konta i większość transakcji oraz 0 zł za korzystanie z karty przy realizacji jednej transakcji w miesiącu. Nie bez znaczenia jest także możliwość założenia konta bez wychodzenia z domu oraz dość intuicyjna aplikacja mobilna. Po ukończeniu 26 lat tabela opłat ulega zmianie, lecz przy spełnieniu pewnych warunków, konto nadal może być prowadzone bez opłat.

Jeżeli zainteresowałam Cię ofertą Banku Santander, to wniosek o założenie konta możesz złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Od jakiego wieku można mieć konto w banku Santander?

Konto w banku Santander mogą mieć już dzieci w wieku 7 lat. Konto to ma jednak pewne ograniczenia. Można je założyć w oddziale Banku lub w bankowości internetowej w przypadku, gdy rodzic posiada własne konto w Santanderze.

Jak dostac 100zl w Santander?

Aby otrzymać 100 zł w Banku Santander należy wziąć udział w jednej z promocji Banku, np. w programie poleceń, w którym zarówno Polecający, jak i Polecany po spełnieniu określonych warunków mogą otrzymać 100 zł w gotówce, w formie karty podarunkowej lub nagrody rzeczowej.

Jak założyć Konto dla Młodych w Banku Santander?

Konto w Banku Santander możesz założyć na trzy sposoby:
Za pośrednictwem kuriera:
– Złóż wniosek online przez stronę Banku lub aplikację.
– Wybierz opcję dostawy umowy przez kuriera.
– Podpisz umowę przy odbiorze.
– Poczekaj na aktywację konta po zatwierdzeniu umowy przez bank.
Na Selfie (przez aplikację lub stronę):
– Złóż wniosek online i wybierz opcję „Na Selfie”.
– Prześlij zdjęcia dowodu osobistego i zrób zdjęcie twarzy.
– Podpisz umowę, którą otrzymasz na email.
W oddziale Banku:
– Zabierz dowód osobisty i odwiedź placówkę banku. Podpisz umowę na miejscu.

Jak dostać 300 zł w Santander?

300 zł w Banku Santander można otrzymać np. za założenie konta. Po założeniu konta oraz spełnieniu określonych warunków na Twoje konto wpłynie określona kwota, np. 300 zł. 

300 zł można również zyskać, opłacając rachunki za media z Konta Santander. Aby skorzystać, należy przekazać ostatnią fakturę przez bankowość internetową, w oddziale, lub pod numerem 19999. Faktura musi być na Twoje nazwisko.

Kiedy Konto Santander dla Młodych jest bezpłatne?

Konto Santander dla Młodych jest praktycznie darmowe. Jedyna opłata to 9 zł za kartę debetową, którą można skasować, przeprowadzając miesięcznie jedną transakcję kartą lub BLIKiem.

Do jakiego wieku jest konto dla młodych?

Konto Santander dla Młodych w banku Santander jest dostępne dla osób do 26 roku życia. Po tym czasie konto automatycznie zamienia się w Konto Santander i jednocześnie zmienia się tabela opłat. 

Jaki bank wybrać dla studenta?

Wybierając konto dla studenta kieruj się wysokością opłat za prowadzenie konta, kartę oraz przelewy i bankomaty. Wiele banków oferuje młodym osobom preferencyjne warunki i praktycznie całkowite zwolnienie z opłat. Zwróć także uwagę na funkcjonalność aplikacji i możliwość korzystania z mobilnych form płatności, takich jak Google Pay i BLIK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments