Zarządzanie Pieniędzmi

Lokata Inbank – Nawet 5,75% na Lokacie 3-miesięcznej

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Szukasz skutecznego sposobu na zainwestowanie swoich środków? Zastanawiasz się, czy lokata w Inbanku może być odpowiedzią na Twoje finansowe potrzeby? 

W tym artykule przyjrzę się lokacie oferowanej przez Inbank, omawiając jej główne atuty i  szczegóły oferty. Zapraszam do lektury recenzji, która może pomóc Ci w podjęciu decyzji, czy lokata Inbank jest tym, czego szukasz.

Kto Stoi za Lokatą Inbank?

Założycielami Inbanku, estonskiego banku powstałego w 2010 roku, są Jan Andresoo i Priit Põldoja. Ich celem było zrewolucjonizowanie tradycyjnego modelu finansowania konsumenckiego poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii. Bank ten, od początku swojej działalności, koncentrował się na rozwijaniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

W 2015 roku, po uzyskaniu licencji bankowej UE, Inbank rozpoczął ekspansję na rynki europejskie, obecnie będąc dostępnym w 8 różnych krajach, w tym w Polsce od 2017 roku. Operując wyłącznie w przestrzeni online, Inbank oferuje swoje usługi, stawiając na szybkość i wygodę.

Lokata 3-miesięczna w promocji na start

Lokata 3-miesięczna w promocji na start

Lokata dostępna bez potrzeby zakładania konta osobistego, z minimalną inwestycją już od 1000 zł.

Otwórz lokatę

Inbank posiada znaczącą pozycję na estonskim rynku kredytów konsumpcyjnych, będąc drugim co do wielkości bankiem w tym segmencie z 20% udziałem. Wykorzystując technologię do łączenia sklepów, firm usługowych i instytucji finansowych, Inbank kreuje nowoczesny obraz bankowości konsumenckiej, co znajduje odzwierciedlenie w liczbie ponad 894,000 aktywnych kontraktów i współpracy z ponad 5400 sprzedawcami, którzy zintegrowali usługi finansowe Inbanku w swojej działalności.

Lokata Inbank – Na Czym Polega?

Lokatę Inbank mogą założyć polscy rezydenci podatkowi, którzy posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, numer PESEL oraz dowód osobisty. Jest to produkt oszczędnościowy, który można założyć online, bez konieczności posiadania konta osobistego w Inbanku i jest dostępny wyłącznie w polskich złotych.

Klienci mają do wyboru osiem różnych okresów trwania lokaty: od 1 miesiąca do 60 miesięcy, co pozwala na dostosowanie inwestycji do osobistych planów finansowych. Minimalna kwota, jaką można zainwestować, wynosi 1 000 zł, natomiast maksymalna to 50 000 zł. Jeden klient może posiadać wiele lokat, przy tym maksymalny limit wartości wszystkich lokat na jednego klienta wynosi 1 000 000 zł. 

Lokata Inbank może się odnowić automatycznie po zakończeniu wybranego okresu. Klient decyduje o tym sam i może to zrobić zarówno w momencie zakładania lokaty, jak i w jej trakcie. W przypadku odnowienia, lokata jest oprocentowana według stawek obowiązujących w dniu odnowienia, z dodatkowym bonusem +0.1% do oprocentowania. Lokatę można zerwać w dowolnym momencie po jej automatycznym odnowieniu bez utraty odsetek naliczonych przed odnowieniem. Zmiany dotyczące opcji zakończenia lub odnowienia lokaty należy zgłosić najpóźniej 2 dni przed terminem zapadalności.

W przypadku zakończenia lub zerwania lokaty (jeżeli nie wybrano opcji automatycznego odnowienia), środki zostaną przelane na rachunek, z którego dokonano wpłaty, najpóźniej następnego dnia roboczego po zakończeniu lokaty. Jeśli doszło do zmiany rachunku bankowego klienta, należy poinformować o tym Inbank listownie lub elektronicznie, korzystając z adresu e-mail podanego przy rejestracji.

Zobacz także: BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie – Moja Opinia

Oprocentowanie Lokaty Inbank

Stopa zwrotu z lokaty mieści się między 5,50% a 4,00% rocznie. Suma zainwestowanych środków nie ma wpływu na poziom oprocentowania, które zależy wyłącznie od okresu, na który lokata została założona. Najlepsze warunki oprocentowania oferowane są dla lokat utworzonych na okres 3 i 6 miesięcy. Rozwiązanie umowy przed terminem wiąże się z utratą naliczonych odsetek.

Okres ZapadalnościOprocentowanie
1 miesiąc4,00%
3 miesiące5,10%
6 miesięcy5,50%
12 miesięcy5,50%
24 miesiące5,25%
36 miesięcy4,00%
48 miesięcy4,00%
60 miesięcy4,00%

Na stronie internetowej Inbanku można znaleźć kalkulator, który na podstawie wprowadzonych danych (wpłacanej kwoty i czasu trwania lokaty), pozwoli obliczyć spodziewany zysk brutto. 

Warto pamiętać, że zyski z lokat bankowych są opodatkowane podatkiem od zysków kapitałowych zgodnie z ustawą z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Zobacz także moją recenzję Lokaty Facto.

Jak Założyć Lokatę Inbank?

Proces zakładania Lokaty Inbank jest szybki i prosty. Lokatę można założyć online w kilku krokach:

1
Zarejestruj się:

– Wejdź na stronę Inbanku i wybierz „Załóż lokatę”.
– Następnie zostaniesz przeniesiony do okna logowania. Wybierz opcję ”Nowy klient” u dołu strony. 
– Wybierz bank, za pomocą którego potwierdzisz swoją tożsamość. 
– Podaj swoje dane osobowe: imię, nazwisko, Pesel i adres email oraz zaakceptuj regulaminy.

2
Aktywuj konto i zweryfikuj tożsamość:

– Otwórz email od Inbanku z linkiem aktywacyjnym.
– Otwórz link. Ustal hasło dostępu.
– Podpisz umowę przez sms. 
– Zrób przelew weryfikujący.

3
Otwórz lokatę:

– Wybierz kwotę i czas trwania lokaty.
– Zasil lokatę przelewem ze swojego konta bankowego. 

Lokata Inbank – Gwarancje Bankowe i Bezpieczeństwo

Lokaty oferowane przez Inbank są zabezpieczone przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, który pełni rolę analogiczną do polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W ramach tej ochrony, wszystkie depozyty, wraz z naliczonymi odsetkami, są zabezpieczone do maksymalnej kwoty 100 000 euro na jednego klienta. System ten jest zgodny z dyrektywą Unii Europejskiej 94/19/EC, która ustanawia jednolite zasady ochrony depozytów dla krajów członkowskich, w tym Polski. 

Z Funduszem Gwarancyjnym można się skontaktować poprzez formularz kontaktowy dostępny na jego stronie internetowej. Komunikacja odbywa się w języku estońskim, angielskim lub rosyjskim.

Od momentu wejścia na polski rynek, Inbank regularnie otrzymuje także liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak Laur Konsumenta oraz tytuł Najlepszej Lokaty na okres 12 miesięcy.

Lokata Inbank – Moja Opinia

Lokata w Inbanku jest ciekawą alternatywą dla osób poszukujących atrakcyjnego oprocentowania lokat bankowych. Jej zaletą jest przede wszystkim prosty i szybki proces zakładania rachunku bez konieczności otwierania konta osobistego. Daje to dodatkową swobodę i pozwala skorzystać z oferty osobom, które w innych bankach otrzymały gorsze warunki.

Dodatkowym atutem jest stała stopa oprocentowania przez cały okres trwania lokaty, co daje pewność co do wysokości zysków. Zaletą tej oferty jest również możliwość wyboru pomiędzy lokatą odnawialną a nieodnawialną. Decydując się na automatyczne odnowienie lokaty, można liczyć na premię w postaci 0,1% doliczanej do bazowej stopy procentowej. 

Należy jednak pamiętać, że ochrona funduszu gwarancyjnego ogranicza się do 100 000 euro, co jest standardem, ale przy większych inwestycjach może wiązać się z ryzykiem. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę łatwość założenia rachunku i atrakcyjne oprocentowanie, lokata w Inbanku z pewnością jest warta rozważenia. 

Jeżeli zainteresowałam Was propozycją lokaty przygotowaną przez Inbank.to wniosek możecie złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy lokata Inbank jest bezpieczna?

Tak, lokata oferowana przez Inbank jest bezpieczna, ponieważ jest zabezpieczona przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, który działa na podobnych zasadach jak polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W ramach tej ochrony, wszystkie depozyty, wraz z naliczonymi odsetkami, są zabezpieczone do maksymalnej kwoty 100 000 euro na jednego klienta. Ten system zabezpieczeń jest zgodny z dyrektywą Unii Europejskiej 94/19/EC, która ustanawia jednolite zasady ochrony depozytów dla wszystkich krajów członkowskich.

Ile można zarobić na lokacie 3-miesięcznej Inbank?

Oprocentowanie standardowej 3-miesięcznej lokaty Inbank wynosi 5,45% w skali roku. Natomiast nowi klienci mogą skorzystać z promocji i założyć 3-miesięczną lokatę ze stawką 5,75%.

Kiedy otrzymam środki z Inbanku?

Środki z Inbanku zostaną przelane na rachunek, z którego dokonano wpłaty na lokatę, najpóźniej w kolejnym dniu roboczym po jej zakończeniu lub zerwaniu, o ile nie zdecydowałeś się na opcję automatycznego odnowienia lokaty. Jeśli Twój rachunek bankowy uległ zmianie, konieczne jest poinformowanie banku o tej zmianie, co można zrobić listownie lub elektronicznie, wysyłając wiadomość z zarejestrowanego w Inbanku adresu email.

Czy Inbank jest wiarygodny?

Inbank posiada licencję bankową UE i legalnie działa już w 8 europejskich krajach, w tym w Polsce od 2017 roku. Nie jest więc „bankiem-krzakiem”, a uregulowaną instytucją finansową. Dodatkowo Inbank ma silną pozycję rynkową w swojej ojczyźnie, Estonii – jest drugim co do wielkości bankiem konsumenckim z 20% udziałem w tym segmencie. Świadczy to o stabilności i zaufaniu, jakim się cieszy. Bank może też pochwalić się solidną bazą klientów, w postaci ponad 894 tysięcy aktywnych kontraktów. Współpracuje również z 5400 sprzedawcami, którzy zintegrowali jego usługi ze swoją działalnością. Biorąc zatem pod uwagę powyższe czynniki, Inbank jawi się jako wiarygodna instytucja bankowa.

Kto jest właścicielem Inbanku?

Właścicielem Inbanku jest Inbank AS, czyli estońska instytucja finansowa, która działa jako bank na 8. rynkach europejskich.

Czy Inbank jest parabankiem?

Nie, Inbank nie jest parabankiem. Parabanki to zazwyczaj instytucje finansowe działające poza tradycyjnym sektorem bankowym i nieposiadające licencji bankowej. Inbank posiada licencję bankową Unii Europejskiej, co oznacza, że ​​jest regulowany i działa zgodnie z przepisami i standardami bankowymi. 

Czy Inbank należy do BFG?

Lokaty oferowane przez Inbank są zabezpieczone przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, który działa na podobnych zasadach do polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W ramach tej ochrony, wszystkie depozyty są zabezpieczone do maksymalnej kwoty 100 000 euro na jednego klienta.

Czy Inbank to PKO BP?

Nie, Inbank to odrębny bank, który nie jest związany z PKO Bankiem Polskim (PKO BP).

Źródła

https://Inbank.pl/deposit

https://www.knf.gov.pl/podmioty/Podmioty_sektora_bankowego/zestawienie_notyfikacji_dot_dzialnosci_instucji_kredytowych_na_terytorium_RP_poprzez_oddzial

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments