Banki

Bankowość Bez Granic: Konto Walutowe Revolut w Praktyce

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Revolut, z jego bogatą ofertą i wieloma funkcjami, to temat – rzeka. W tym artykule postanowiłam skupić się na jego flagowym produkcie – kontach osobistych. 

Przyjrzyjmy się, jak działają konta walutowe oferowane przez Revolut, jakie korzyści przynoszą użytkownikom oraz w jaki sposób mogą być wykorzystane w codziennym życiu. Zapraszam do lektury.

Czym Jest Revolut?

Zacznijmy od początku. Revolut jest tzw. neobankiem, czyli platformą finansową, który działa wyłącznie w środowisku cyfrowym, bez tradycyjnych oddziałów. 

Revolut powstał w 2015 roku w Wielkiej Brytanii jako konto walutowe z możliwością wymiany walut po korzystnych kursach i od tego czasu rozszerzył zakres swoich usług m.in. o konta biznesowe, platformę obrotu kryptowalutami oraz platformę obrotu akcjami. Poza swoimi podstawowymi zadaniami, 

Revolut na swojej platformie umożliwia także rezerwacje noclegów oraz usługę pensji na żądanie, czyli wcześniejszej wypłaty wynagrodzenia.

Revolut

Revolut

Revolut to platforma finansowa, która oferuje różnorodne usługi bankowe, w tym: wymianę walut bez ukrytych opłat, kryptowaluty, akcje oraz ubezpieczenia.

Załóż konto

Konta Osobiste – Dostępne Plany

Konto osobiste w Revolucie dostępne jest w pięciu wariantach. W każdym wariancie możemy także otworzyć konto wspólne z rodzicem, partnerem lub inną bliską osobą.

A oto szczegółowy opis każdego planu:

Konto Standard

Posiadacze planu Standard nie płacą za prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej. Do wyboru jest karta wirtualna oraz karta fizyczna, która również jest bezpłatna, ale za jej dostarczenie trzeba zapłacić jednorazowo ok. 30 zł. W ramach konta Standard dostępne jest także jedno konto Revolut <18 z ograniczoną funkcjonalnością. 

Posiadacze konta Standard mogą korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów do limitu 800 zł miesięcznie. Po przekroczeniu limitu koszt transakcji to 2% lub 5 zł (w zależności od tego, która wartość jest wyższa). Plan umożliwia również bezpłatną wymianę walut do kwoty 5000 zł miesięcznie, z 1% opłatą za transakcje przekraczające ten limit. Zakładając konto oszczędnościowe, możemy liczyć na zwrot w wysokości do 3% rocznie. Opłata za obrót kryptowalutami wynosi 1,99%.

W ramach programu poleceń Revolut, użytkownicy mogą zarabiać do 150 złotych za każde udane polecenie konta.

Chociaż użytkownicy mogą cieszyć się z 3% cashbacku za noclegi, plan nie oferuje rabatów na opłaty za przelewy międzynarodowe, cashbacku za inne płatności kartą, ochrony zakupów czy ubezpieczeń (medycznego, podróżnego, OC). Ponadto, użytkownicy nie mogą skorzystać z dostępu do saloników lotniskowych, które są dostępne w wyższych planach. 

Konto Plus

Konto Revolut Plus kosztuje 19,99 zł miesięcznie i obejmuje wirtualną oraz fizyczną kartę debetową, przy czym za dostawę fizycznej karty naliczana jest opłata jednorazowa w wysokości ok. 30 zł. W ramach konta Plus dostępne są dwa konta Revolut <18 z pełną funkcjonalnością.

Użytkownicy mają dostęp do bezpłatnych wypłat z bankomatów do limitu 800 zł miesięcznie, a powyżej tego limitu obowiązuje opłata 2% lub 5 zł (w zależności od tego, która wartość jest wyższa). Plan ten umożliwia także bezpłatną wymianę walut do kwoty 1000 euro miesięcznie, z opłatą 1% za przekroczenie limitu. Osoby, które chcą zacząć oszczędzać z kontem w Revolucie mogą liczyć na oprocentowanie oszczędności w wysokości do 3,25% rocznie. Opłata za obrót kryptowalutami wynosi 1,99%.

W ramach konta Plus użytkownicy mogą również liczyć na zwrot za noclegi do 3% oraz na ochronę zakupów do 1000 euro i ubezpieczenie urządzenia. 

Konto Premium

Konto Revolut Premium to koszt 33,99 zł miesięcznie. W ramach pakietu mamy do wyboru kartę wirtualną oraz kartę fizyczną (opcjonalnie). Użytkowanie kart jest darmowe, ale za dostawę fizycznej karty trzeba zapłacić jednorazowo ok. 30 zł. Użytkownicy mają także dostęp do dwóch pełnofunkcjonalnych kont Revolut <18.

Posiadacze konta mogą korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów do limitu 1600 zł miesięcznie, a po jego przekroczeniu obowiązuje opłata 2% lub 5 zł  (w zależności od tego, która wartość jest wyższa). W planie Premium możemy wymieniać waluty bezpłatnie bez limitu od poniedziałku do piątku. W weekendy koszt wymiany walut to 1% od wartości transakcji. W planie otrzymujemy też 20% zniżki na opłaty pobierane przez Revolut za przeprowadzanie transakcji międzynarodowych oraz 5 bezpłatnych transakcji giełdowych miesięcznie (każda kolejna z opłatą 0,25%). Opłata za obrót kryptowalutami wynosi 1,49%.

W ramach konta Premium otrzymujemy także ochronę zakupów do 2500 euro, ubezpieczenie urządzenia oraz ubezpieczenie medyczne na kwotę 10 mln euro rocznie dla właściciela konta i dziecka.

Więcej na temat ubezpieczenia turystycznego przeczytasz w moim artykule: Revolut Ubezpieczenie Podróżne – Hit czy Kit? 

Dodatkowe korzyści w pakiecie Premium to: zwrot w ramach funkcji cashback do 5% za noclegi, rabat na wstęp do saloników lotniskowych oraz wstęp do saloników lotniskowych dla właściciela konta oraz jednej osoby towarzyszącej przy opóźnieniach lotu powyżej godziny.

Konto Metal

Konto Revolut Metal to koszt 55,99 zł miesięcznie. W ramach konta mamy do wyboru kartę wirtualną oraz kartę fizyczną (opcjonalnie). Użytkowanie kart jest darmowe, ale za dostawę fizycznej karty trzeba zapłacić jednorazowo ok. 30 zł. Użytkownicy mają także dostęp do pięciu pełnofunkcjonalnych kont Revolut <18 dla członków rodziny.

Posiadacze konta mogą pobierać z bankomatu bezpłatnie do 3000 zł miesięcznie. Po przekroczeniu tego limitu stosuje się opłatę 2% lub 5 zł w zależności od tego, która opłata jest wyższa. Posiadacze konta mogą także bezpłatnie wymieniać waluty. Nie ma limitu kwotowego na wymianę, a bezpłatne transakcje obowiązują od poniedziałku do piątku. W weekendy koszt wymiany walut to 1% od wartości transakcji. Revolut oferuje także zniżkę na opłaty transakcyjne za przelewy międzynarodowe. W planie otrzymujemy także do 10 bezpłatnych transakcji giełdowych miesięcznie. Każda kolejna transakcja wiąże się z opłatą w wysokości 0,25% od wartości transakcji. Opłata za obrót kryptowalutami wynosi 1,49%. Decydując się na oszczędzanie z kontem Metal, możemy liczyć na zwrot w wysokości 4,5% rocznie.

W ramach konta użytkownicy otrzymują zwrot za płatności kartą (cashback) oraz mogą liczyć na pakiet ubezpieczeń, w tym: ochronę zakupów do 10 000 euro, ubezpieczenie medyczne na 10 milionów euro i OC w podróży dla właściciela konta oraz rodziny (dzieci i partner/ małżonek). Użytkownicy konta Metal mogą także korzystać z rabatów na wstęp do saloników lotniskowych oraz dostęp do saloników dla właściciela konta i trzech innych osób przy opóźnieniach lotów powyżej 1 godziny.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie Turystyczne N26 Versus Revolut.

Konto Ultra

Korzystając z planu Ultra musimy liczyć się z opłatą w wysokości 210,00 zł miesięcznie. W tym planie użytkownicy otrzymują kartę powlekaną platyną oraz możliwość założenia do pięciu kont Revolut <18.

Konto umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów do 7500 zł miesięcznie. Po przekroczeniu tej kwoty pobierana jest opłata w wysokości 2% lub 5 zł, w zależności od tego, która wartość jest wyższa. Plan ten zapewnia możliwość wymiany walut bez limitu. Za wymianę walut od poniedziałku do piątku Revolut nie pobiera opłat. Wymiany w weekendy wiążą się z opłatą transakcyjną w wysokości 1% od wartości transakcji. Revolut nie pobiera także opłat za przelewy międzynarodowe. Oszczędności w Revolut są oprocentowane do 5% rocznie. W planie otrzymujemy także do 10 bezpłatnych transakcji giełdowych miesięcznie. Każda kolejna transakcja wiąże się z opłatą w wysokości 0,12% od wartości transakcji. Opłata za obrót kryptowalutami wynosi 0,49%. 

Konto Ultra zapewnia także szereg ubezpieczeń, w tym: ochronę zakupów do 10 000 euro, ubezpieczenie urządzenia, ubezpieczenie medyczne na 10 mln euro, ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w podróży do 1 mln euro dla właściciela konta oraz najbliższej rodziny. 

W ramach konta Ultra użytkownicy otrzymują także 10% cashbacku za noclegi oraz mają nieograniczony wstęp do saloników lotniskowych. Posiadacze konta otrzymują także dostęp do subskrypcji partnerskich, takich jak WeWork i NordVPN, oraz dostęp do saloników lotniskowych dla siebie oraz trzech innych osób przy opóźnieniach lotów powyżej 1 godziny. 

PlanStandardPlusPremiumMetalUltra
Koszt Obsługi / mc0 zł19,99 zł33,99 zł55,99 zł210,00 zł
Wirtualna Karta Debetowabezpłatniebezpłatniebezpłatniebezpłatniebezpłatnie
Fizyczna Karta Debetowabezpłatnie (obowiązuje opłata za dostawę)bezpłatnie (obowiązuje opłata za dostawę)bezpłatnie (obowiązuje opłata za dostawę)bezpłatnie (obowiązuje opłata za dostawę)bezpłatnie (obowiązuje opłata za dostawę)
Bezpłatne Wypłaty z Bankomatów800 zł800 zł/mc 1600 zł/mc3000 zł/mc7500 zł/mc
Koszt Wypłaty po Przekroczeniu Limitu2% lub 5 zł (w zal. od tego, która wyższa)2% lub 5 zł (w zal. od tego, która wyższa)2% lub 5 zł (w zal. od tego, która wyższa)2% lub 5 zł (w zal. od tego, która wyższa)2% lub 5 zł (w zal. od tego, która wyższa)
Bezpłatna Wymiana Walutdo 1000 EUR (potem opłata 1%)do 3000 EUR (potem opłata 1%)bezpłatna wymiana od poniedziałku do piątku bez ograniczeń (1% w weekendy)bezpłatna wymiana od poniedziałku do piątku bez ograniczeń (1% w weekendy)bezpłatna wymiana od poniedziałku do piątku bez ograniczeń (1% w weekendy)
Rabat na Opłaty za Przelewy Międzynarodowe20% zniżki40% zniżki100% zniżki
Cashback za Płatności Kartątaktak
Dostęp do Revolut <181 konto z ograniczoną funkcjonalnością2 konta z pełną funkcjonalnością2 konta z pełną funkcjonalnością5 kont z pełną funkcjonalnością5 kont z pełną funkcjonalnością
Oprocentowanie OszczędnościDo 3% w skali rokuDo 3,25% w skali rokuDo 4% w skali rokuDo 4,5% w skali rokuDo 5% w skali roku
Ochrona ZakupówDo 1000 euroDo 2500 euroDo 10 000 euroDo 10 000 euro
Ubezpieczenie Urządzeniataktaktaktak
Bezpłatne Transakcje Giełdowe5 transakcji bez prowizji, potem 0,25%10 transakcji bez prowizji, potem 0,25%10 transakcji bez prowizji, potem 0,12%
Ubezpieczenie Medyczne10 mln euro10 mln euro10 mln euro
Ubezpieczenie Podróżnetaktaktak
OC w Podróży1 mln euro1 mln euro
Cashback za NoclegiDo 3%Do 3%Do 5%Do 10%Do 10%
Wstęp do Saloników Lotniskowychz rabatemz rabatembez limitów
SmartDelay przy opóźnieniach pow. godzinyTy +1Ty +3Ty +3
Subskrypcje Partnerów w Cenietak
Anulowanie Podróży bez PowoduDo 5000 euro
Opłata za Obrót Kryptowalutami1,99% (min. 6 zł)1,99% (min. 6 zł)1,49% (min. 6 zł)1,49% (min. 6 zł)0,49% (min. 6 zł)

Części Składowe Planów Revolut

Wiemy już, jak wyglądają pakiety. Przyjrzyjmy się jeszcze najważniejszym częściom składowym planów.

Karta Revolut

Użytkownicy, oprócz dostępu do aplikacji Revolut, otrzymują także kartę debetową, której mogą używać do zakupów w sklepach stacjonarnych lub online. Do wyboru są dwa rodzaje kart: MasterCard i Visa. Karty można używać do dokonywania zakupów na całym świecie, tzn. wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa lub MasterCard.

Karta umożliwia również dokonywanie płatności w różnych walutach. Konwersje są przeliczane automatycznie, dzięki czemu transfer środków między różnymi walutami jest bardzo prosty. 

Revolut <18

Kolejną usługą, dostępną w Revolut, jest konto Revolut <18. Usługa ta została zaprojektowana dla dzieci i nastolatków w wieku od 6 do 17 lat. 

Nastolatki, które ukończyły 16 lat mogą utworzyć konto za darmo za zgodą rodziców lub opiekunów. Konto dla młodszych osób (15 lat i mniej) może założyć jedynie rodzic lub opiekun prawny, otwierając konto <18 z poziomu swojej aplikacji. Przelewy między użytkownikami kont <18 są dostępne tylko dla osób, które ukończyły 16 lat.

Młode osoby w aplikacji mogą śledzić swoje wydatki, dzięki funkcji automatycznych powiadomień oraz odkładać pieniądze na wybrane cele. Do konta przypisana jest karta, której wygląd można spersonalizować, a płatności można dokonywać także za pomocą telefonu – przez Google lub Apple Pay.

Ubezpieczenie Turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne Revolut, dostarczane przez firmę Cover Genius, jest dostępne dla klientów Revolut zamieszkujących Europejski Obszar Gospodarczy. Ubezpieczeniem objęci są wszyscy posiadacze planów Premium, Metal oraz Ultra automatycznie od chwili aktywowania jednego z tych planów. Revolut nie pobiera dodatkowych opłat za ubezpieczenie, które obejmuje również członków rodziny podróżujących razem z właścicielem konta, w tym dzieci do 17. roku życia oraz małżonków lub partnerów (tylko pakiety Metal i Ultra).

Ubezpieczenie obejmuje opiekę medyczną do kwoty 10 milionów euro, w tym transport medyczny, pomoc stomatologiczną, a także OC do 1 miliona euro. Dodatkowo, zapewnia ochronę w przypadku anulowania lub opóźnienia podróży, utraty bagażu oraz w razie wypadku podczas uprawiania sportów. 

Więcej na temat ubezpieczenia turystycznego przeczytasz w moim artykule: Revolut Ubezpieczenie Podróżne – Hit czy Kit? 

Aplikacja Revolut

Aplikacja Revolut jest przyjazna dla użytkownika i oferuje szereg funkcji, w tym możliwość zamrażania i odmrażania karty, ustawiania niestandardowych limitów wydatków i szybkiej wymiany pieniędzy z innymi użytkownikami Revolut. 

Co ważne, aplikacja Revoluta dostępna jest także w języku polskim, co odróżnia Revolut na tle innych kont, np. N26.

Revolut – Wady i Zalety

Podsumujmy teraz te wszystkie informacje, skupiając się na najważniejszych wadach i zaletach. Zacznijmy od zalet:

Zalety

 • Prosty proces rejestracji. 
 • Intuicyjna i łatwa w użyciu aplikacja w języku polskim.
 • Podstawowy plan jest bezpłatny.
 • Obsługa ponad 30 walut.
 • Korzystne kursy wymiany walut.
 • Możliwość korzystania z karty praktycznie na całym świecie. 
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów dla posiadaczy kart Revolut do 800/ 1600/ 3000/ 7500 zł miesięcznie.
 • Możliwość skorzystania z pakietu ubezpieczeń w wyższych planach.
 • Możliwość otwarcia do 5 kont Revolut <18.
 • Możliwość założenia konta wspólnego w każdym planie.

Wady

A teraz wady, których jest znacznie mniej:

 • Z obsługą klienta Revolut można skontaktować się wyłącznie za pośrednictwem czatu na żywo.
 • Transakcje zagraniczne podlegają marży w wysokości 1% w weekendy z powodu zamknięcia rynku.
 • Ubezpieczenie turystyczne dopiero w pakiecie Premium.

Czy Revolut To Bezpieczne Narzędzie?

Jeżeli do tej pory nie słyszeliście o Revolucie, to pewnie zastanawiacie się, czy to nie jest jakieś oszustwo. Odpowiedź jest prosta: NIE. Revolut to bezpieczna i legalna firma zajmująca się technologiami finansowymi, a jej działalność jest regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że Twoje pieniądze i informacje finansowe są bezpieczne, tak samo jak na typowym koncie bankowym. Firma działa już od prawie 8 lat i zyskała reputację innowacyjnego i godnego zaufania dostawcy usług przelewów pieniężnych. 

Revolut opracował również najnowocześniejszą technologię, która obejmuje ręczne i zautomatyzowane procesy zapobiegające oszustwom i dostępowi hakerów do Twoich pieniędzy.

Jak Założyć Konto w Revolut?

Jeśli przekonałam Was do założenia konta, to teraz zobaczmy, jak je założyć:

1
Wejdź na stronę Revolut.

W prawym górnym rogu wybierz: “Zarejestruj się”.

2
Pobierz i zainstaluj aplikację.

Zeskanuj kod QR lub podaj swój numer telefonu, na który otrzymasz link aktywacyjny.

3
Uzupełnij swoje dane.

Podaj swój numer telefonu i wprowadź kod weryfikacyjny. Następnie wybierz kraj zamieszkania, imię i nazwisko, datę urodzenia. 

4
Podaj adres.

Jeżeli nie możesz go znaleźć na liście, wybierz “nie ma tu mojego adresu” i uzupełnij go samodzielnie.

5
Zdecyduj, czy chcesz otrzymywać wiadomości marketingowe.

Podaj adres email i zdecyduj, czy zgadzasz się na przesyłanie wiadomości marketingowych.

6
Zaakceptuj regulaminy.

Zaakceptuj regulamin i informację dotyczącą depozytów.

7
Zweryfikuj tożsamość.
8
Wybierz kod dostępu.

Wybierz kod dostępu, który musi się składać z 6 do 12 znaków.

9
Zeskanuj dowód osobisty.

Podaj dane na temat obywatelstwa. Zeskanuj dowód osobisty lub paszport. Potwierdź rezydencję podatkową. 

10
Podaj, w jakim celu będziesz korzystać z Revoluta. 
11
Wybierz plan.

Do wyboru jest Standard, Plus, Premium, Metal i Ultra.

12
Wybierz rodzaj karty

Do wyboru masz kartę wirtualną lub fizyczną. 

Revolut – Opinie Klientów

Revolut zyskał uznanie klientów, co potwierdza wysoka średnia ocena 4,3 na 5 gwiazdek na platformie Trustpilot, bazująca na 150 tysiącach opinii. Aż 75% użytkowników oceniło usługi Revolut na maksymalną liczbę 5 gwiazdek. A oto kilka powodów, które wymieniają użytkownicy:

 • Łatwa w użyciu aplikacja 
 • Szybkie i bezpieczne transakcje
 • Dobre kursy wymiany walut

Z drugiej strony, niektórzy użytkownicy skarżą się na blokowanie kont ze względu na opóźnienia w wymianie kart.

Alternatywa dla Revoluta

Oczywiście Revolut nie jest jedyną opcją na rynku. Obecnie na rynku jest już naprawdę bardzo duża konkurencja, ale moim zdaniem warto rozważyć dwie:

Wise

Wise jest to alternatywa dla Revolut, która oferuje usługi międzynarodowych przelewów pieniężnych w ponad 70 krajach z obsługą ponad 50 walut. Oferuje podobne korzyści jak Revolut dla podróżnych z międzynarodową kartą debetową. Transakcje Wise mogą być nawet 6 razy tańsze niż zwykłe transakcje bankowe.

Więcej na temat Wise możesz przeczytać w moim artykule: Wise w Praktyce.

N26

N26 to niemiecki bank cyfrowy, który oferuje cztery rodzaje pakietów. N26 umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach w strefie euro oraz oferuje przelewy zintegrowane z Wise. W ramach droższych planów (N26 You i Metal), dostępne jest także ubezpieczenie podróżne.

Więcej na temat N26 przeczytasz w moich artykułach: N26 – Moja Opinia i N26 Ubezpieczenie Turystyczne.

Moja Opinia

A teraz czas na moją ocenę. Ostatnie 7 miesięcy spędziłam na podróżowaniu po Azji południowo-wschodniej, gdzie regularnie korzystałam z Revoluta i Wise’a i muszę powiedzieć, że dla mnie to jest niezastąpione rozwiązanie, bez którego nie mogłabym się już obyć. Szybka wymiana złotówek na najróżniejsze waluty, możliwość wyciągnięcia pieniędzy z właściwie każdego bankomatu i spokój, że można to zrobić w każdej chwili. A najważniejsze z Revolutem za granicą można czuć się bezpiecznie, bo nie musimy już zabierać ze sobą gotówki i martwić się, że nas ktoś okradnie. Podsumowując: ode mnie 5 na 5 gwiazdek. Polecam każdemu 🙂

Revolut

Revolut

Revolut, brytyjski neobank założony w 2015, oferuje konta, wymianę walut, kryptowaluty, i akcje, zapewniając elastyczne plany bez tradycyjnych oddziałów.

Załóż konto

Pytania i Odpowiedzi

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut jest regulowany przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii i musi przestrzegać surowych standardów bezpieczeństwa i prywatności. 

Jakie waluty obsługuje Revolut?

Revolut umożliwia przechowywanie i wymianę ponad 30 walut. Obecnie obsługiwane są następujące waluty: AED, AUD, BGN, CAD, CHF, CLP, COP, CZK, DKK, EGP, EUR, GBP, HKD, HUF, ILS, INR, ISK, JPY, KRW, KZT, MAD, MXN, NOK, NZD, PHP, PLN, QAR, RON, RSD, SAR, SEK, SGD, THB, TRY, USD, ZAR.

Jak doładować konto Revolut?

Konto Revolut można doładować za pomocą karty debetowej/ kredytowej, przelewu bankowego lub wpłaty gotówkowej.

Źródła

Do napisania artykułu, oprócz własnych doświadczeń, wykorzystałam następujące źródła:

 1. https://www.revolut.com/about-revolut/ 
 2. https://blog.revolut.com/business-what-makes-us-different-from-a-bank-and-what-that-means-for-your-business/  
 3. https://www.revolut.com/revolut-under-18-benefits-parents-and-guardians/ 
 4. https://www.revolut.com/how-we-keep-your-money-safe/ 
 5. https://www.revolut.com/our-pricing-plans/ 
 6. https://www.revolut.com/en-EE/legal/revolut-under18/
Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments