Banki

N26 – Moja Opinia

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o N26, jednym z wiodących banków cyfrowych? Zapraszam do zapoznania się z moim artykułem, w którym szczegółowo analizuję najważniejsze elementy tej platformy, w tym strukturę opłat, zakres funkcji oraz intuicyjność użytkowania. Odkryj, co N26 ma do zaoferowania.

N26 – Podstawowe Informacje

N26 został założony w 2013 roku przez Valentina Stalfa i Maximiliana Tayenthala, a w 2016 roku uzyskał pełną licencję bankową. Obecnie N26 działa w 24 krajach, a z jego usług korzysta 8 milionów klientów. Bank został także doceniony przez Forbes, który wpisał go na listę najlepszych banków na świecie.

A oto kilka z elementów, które wyróżniają N26 na tle konkurencji: 

Skupienie na Urządzeniach Mobilnych

N26 został zbudowany od podstaw jako bank mobilny, z elegancką i przyjazną dla użytkownika aplikacją, która oferuje różnorodne funkcje. Obejmują one natychmiastowe przelewy pieniężne oraz możliwość blokowania i odblokowywania karty debetowej.

Brak oddziałów 

Brak oddziałów to efekt decyzji o koncentracji na urządzeniach mobilnych. N26 działa w 100% online i nie posiada żadnych fizycznych placówek bankowych. Dzięki temu Bank generuje niższe koszty ogólne i może oferować swoje usługi po niższych cenach w porównaniu z tradycyjnymi bankami.

Szeroki Zakres Produktów

N26 ma bogatą ofertę produktów, w tym konta osobiste i biznesowe dostępne w czterech planach (N26 Standard, N26 Smart, N26 You, N26 Metal), a także konta wspólne. 

Ubezpieczenie Turystyczne

Decydując się na najbardziej zaawansowane plany N26 (N26 You lub N26 Metal), otrzymujemy w pakiecie ubezpieczenie turystyczne. Dostawcą ubezpieczenia jest Allianz Assistance. 

Inwestowanie w Kryptowaluty

Oprócz tradycyjnych funkcji, w N26 możemy także kupować i sprzedawać kryptowaluty. Wszystko możemy robić z poziomu jednej aplikacji. W N26 dostępnych jest prawie 200 kryptowalut, włączając Bitcoin, Ether i Cardano. 

Załóż konto N26

Złóż wniosek

Porównanie Planów Kont Osobistych

N26 oferuje cztery pakiety, które oprócz ceny, różnią się także zakresem dostępnych funkcjonalności i korzyści. Do wyboru mamy plany:

N26 Standard

Posiadacze planu N26 Standard nie płacą za prowadzenie konta oraz korzystanie z karty, a także za transakcje kartą na całym świecie. W tym planie dostępna jest jedynie wirtualna karta debetowa. Użytkownicy konta N26 mogą także dokonywać płatności za pomocą Google Pay i Apple Pay. Funkcja cashback dostępna jest tylko w planie biznes. 

Plan Standard umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w strefie euro do trzech razy miesięcznie; za każdą kolejną transakcję pobierana jest opłata w wysokości 2 euro. Dzięki współpracy z Wise, klienci N26 mają także możliwość wykonywania tanich i szybkich przelewów w 38 walutach, a także mają dostęp do zakupu i sprzedaży kryptowalut.

N26 Smart

Plan N26 Smart to koszt 4,90 euro miesięcznie. W ramach tego planu użytkownicy otrzymują fizyczną kartę debetową, za której wydanie pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 10 euro, a posiadacze konta mają także możliwość zamówienia dodatkowej karty. Użytkownicy mogą również korzystać z opcji płatności mobilnych takich jak Google Pay i Apple Pay. 

Transakcje kartą na terenie całego świata są bezpłatne. W planie Smart przewidziano również możliwość bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów w strefie euro do pięciu razy w miesiącu; każda kolejna wypłata wiąże się z opłatą w wysokości 2 euro. Wypłata gotówki w lokalnej walucie poza strefą euro wiąże się z opłatą w wysokości 1,7% wartości transakcji.

W ramach programu poleceń N26, użytkownicy mają możliwość zarobienia od 5 do 50 euro za każde pomyślnie zrealizowane polecenie konta.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Wise, klienci N26 mogą realizować tanie i szybkie przelewy w 38 różnych walutach. Plan ten oferuje także dostęp do zakupu i sprzedaży kryptowalut. Użytkownicy mogą także założyć subkonta wspólne z innymi posiadaczami kont w N26 oraz do 10 prywatnych subkont, które pomogą w organizacji własnych finansów.

N26 You

Koszt planu N26 You to 9,90 euro miesięcznie. Użytkownicy otrzymują w ramach tego planu fizyczną kartę debetową, za której wydanie pobierana jest jednorazowa opłata w wysokości 10 euro. Możliwe jest także zamówienie dodatkowej karty. Plan ten umożliwia bezpłatne transakcje kartą na całym świecie oraz korzystanie z płatności mobilnych, takich jak Google Pay i Apple Pay.

W planie N26 You, podobnie jak w planie Smart, użytkownicy mogą dokonywać bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów w strefie euro do pięciu razy w miesiącu; za każdą kolejną wypłatę naliczana jest opłata w wysokości 2 euro. Ponadto, N26 nie pobiera opłat za pobranie gotówki w lokalnej walucie poza strefą euro. Klienci mogą również korzystać z tanich i szybkich przelewów międzynarodowych w 38 walutach dzięki współpracy z Wise, a także mają dostęp do usług związanych z kryptowalutami.

Unikalną cechą planu N26 You jest dostęp do ubezpieczenia podróżnego, o czym więcej napiszę niżej. Użytkownicy mogą także założyć subkonta wspólne z innymi posiadaczami kont w N26 oraz do 10 prywatnych subkont, które pomogą w organizacji własnych finansów.

N26 Metal

Plan N26 Metal, będący najwyższym pakietem w ofercie N26, kosztuje 16,90 euro miesięcznie. Użytkownicy otrzymują w jego ramach fizyczną kartę debetową, z możliwością zamówienia dodatkowej karty. Plan ten oferuje bezpłatne transakcje kartą na całym świecie oraz umożliwia korzystanie z płatności mobilnych, takich jak Google Pay i Apple Pay.

W planie N26 Metal przewidziano możliwość bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów w strefie euro do ośmiu razy w miesiącu; każda kolejna wypłata wiąże się z opłatą w wysokości 2 euro. Dodatkowo, N26 nie nalicza opłat za wyciąganie gotówki w lokalnej walucie poza strefą euro. Klienci mają również dostęp do tanich i szybkich przelewów międzynarodowych w 38 walutach dzięki współpracy z Wise, a także do usług związanych z kryptowalutami. Użytkownicy planu mogą także zakładać wspólne subkonta z innymi posiadaczami kont N26 oraz do 10 prywatnych subkont, co ułatwia zarządzanie finansami. 

Plan N26 Metal wyróżnia się dostępem do ubezpieczenia podróżnego. Dodatkowo, plan ten oferuje ubezpieczenie zakupów oraz ubezpieczenie telefonu, zapewniając dodatkową ochronę i komfort użytkownikom. 

UsługaN26 StandardN26 SmartN26 YouN26 Metal
Koszt Obsługi / mc€0,00€4,90€9,90€16,90
Fizyczna Karta Debetowanie (wirtualna)taktaktak
Opłata za Kartę€10,00€10,00€0,00
Dodatkowa Kartanietaktaktak
Płatności Google Pay/ Apple Paytaktaktaktak
Szybkie Przelewy z Wisetaktaktaktak
Darmowe Wypłaty w EUR3 w miesiącu5 w miesiącu5 w miesiącu8 w miesiącu
Koszt Kolejnych Wypłat€2,00€2,00€2,00€2,00
Wypłata Gotówki w Walucie Lokalnej poza Strefą EuroNiedostępna1,7% od wartości transakcjiZa darmoZa darmo
Brak Prowizji za Płatności Kartątaktaktaktak
CashbackTylko w pakiecie BiznesTylko w pakiecie BiznesTylko w pakiecie BiznesTylko w pakiecie Biznes
Dostęp do Kryptowaluttaktaktaktak

Ubezpieczenie Podróżne i Premium dla Kont Osobistych

Ubezpieczenie Podróżne

Ubezpieczenie oferowane w ramach pakietów N26 You i N26 Metal zapewnia ochronę i wsparcie podczas podróży. W przypadku opóźnienia w podróży trwającego ponad 2 godziny, ubezpieczony może otrzymać zwrot kosztów do 500 euro. Także 500 euro przysługuje ubezpieczonemu w przypadku opóźnienia bagażu o ponad 4 godziny. W sytuacji, gdy bagaż zostanie zgubiony, skradziony lub uszkodzony, klient ma prawo do odszkodowania do kwoty 2000 euro. 

Pakiet obejmuje również ubezpieczenie medyczne na sumę do 1 miliona euro na podróż. Dodatkowo, w ramach ubezpieczenia znajduje się pomoc stomatologiczna do kwoty 250 euro oraz poszukiwania i ratownictwo do 2300 euro.

W przypadku anulowania podróży, ubezpieczenie przewiduje zwrot kosztów do 10 tysięcy euro. Ubezpieczenie to obejmuje także odpowiedzialność cywilną, oferując pokrycie roszczeń do kwoty 500 tysięcy euro za szkody lub obrażenia spowodowane przez użytkownika osobie trzeciej podczas pobytu za granicą.

Przeczytaj też: Revolut Ubezpieczenie Podróżne – Hit czy Kit? 

Ubezpieczenie Premium

W ramach pakietu N26 Metal, posiadaczom konta oferowane są dodatkowe ubezpieczenia, które zapewniają dodatkową ochronę ich osobistych przedmiotów i zakupów.

Ubezpieczenie telefonu komórkowego w pakiecie N26 Metal obejmuje ochronę w przypadku uszkodzenia lub kradzieży telefonu. W takich sytuacjach, użytkownik może otrzymać odszkodowanie do 2000 euro. Ubezpieczeniem objęte są urządzenia, które zostały zakupione nie później niż w ciągu 2 lat.

Dodatkowo, w ramach pakietu N26 Metal, klienci mają również dostęp do ubezpieczenia zakupów. W przypadku zniszczenia lub kradzieży zakupionego przedmiotu o wartości powyżej 100 euro, ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie do 2500 euro za każde roszczenie. Istnieje jednak roczny limit na odszkodowania, który wynosi 10 tysięcy euro.

UbezpieczenieN26 StandardN26 SmartN26 YouN26 Metal
Opóźnienie w Podróżydo €500,00do €500,00
Opóźnienie Bagażudo €500,00do €500,00
Zgubienie, Kradzież lub Zniszczenie Bagażudo €2000,00do €2000,00
Opieka Medycznado €1 000 000,00do €1 000 000,00
Poszukiwania i Ratownictwodo  €2300,00do  €2300,00
Pomoc Stomatologicznado €250,00do €250,00
Anulowanie Podróżydo €10 000,00do €10 000,00
OCdo € 500 000,00do € 500 000,00
Zniszczenie lub Kradzież Telefonudo €2000,00
Ubezpieczenie Zakupówdo €2500,00

Wady i Zalety Konta N26

Wiemy już, jak wyglądają pakiety. Przyjrzyjmy się więc pokrótce wadom i zaletom kont N26.

Zalety:

  • Bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach w strefie euro (3 do 8)
  • Brak miesięcznych opłat za utrzymanie w planie N26 Standard
  • Przelewy zintegrowane z Wise
  • Ubezpieczenie podróżne w planach N26 You i Metal
  • Szybki i łatwy proces rejestracji

Wady:

  • Bezpłatne wypłaty z bankomatów w lokalnej walucie poza strefą euro tylko dla planów N26 You i N26 Metal
  • Cashback dostępny tylko w planach biznes
  • Strona i aplikacja dostępne tylko w języku angielskim

Czy N26 to Bezpieczne Rozwiązanie?

N26 jest regulowany przez niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) i Europejski Bank Centralny (EBC) oraz przestrzega wszystkich obowiązujących unijnych przepisów bankowych, w tym dyrektywy w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2) i ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Ponadto zgodnie z prawem środki każdego klienta są chronione do kwoty 100 000 euro przez Niemiecki System Ochrony Depozytów. 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo bezpośrednie klientów, N26 wykorzystuje technologię szyfrowania w celu ochrony danych osobowych i finansowych oraz uwierzytelnianie dwuskładnikowe w celu dalszego zabezpieczenia konta. 

N26 Opinie Użytkowników

Jeśli chodzi o oceny i recenzje klientów, N26 ma średnią reputację. Podczas gdy w Apple Store może się pochwalić oceną 4,6 na 5 gwiazdek, w Google Play osiąga tylko 3,6 gwiazdki. Jeszcze gorszy wynik, bo tylko 3,5 na 5, N26 możemy znaleźć na TrustPilot. Najczęściej zgłaszanym problemem, o którym można przeczytać w opiniach, jest jakość obsługi klienta, która zdaniem wielu użytkowników pozostawia wiele do życzenia.

Alternatywy dla N26

Na rynku możemy znaleźć kilka alternatyw dla N26, a wśród nich dwie najpopularniejsze:

Revolut

Cyfrowy bank, który w swojej ofercie posiada konta wielowalutowe z korzystnym kursem wymiany walut i możliwością bezpłatnej wypłaty z bankomatów do  200 GBP / 200 EUR / 200 USD miesięcznie. Dostępnych jest kilka pakietów. W ramach najdroższych wliczone jest ubezpieczenie podróżne.

Wise

Platforma do transferu pieniędzy z możliwością wymiany ponad 40 walut oraz kartą debetową, dzięki której możemy korzystać za darmo z ponad 2 milionów bankomatów na całym świecie. Więcej na temat Wise możesz przeczytać w moim artykule.

PayPal

Globalnie rozpoznawalna platforma płatności online, umożliwiająca użytkownikom szybkie wysyłanie i odbieranie pieniędzy, realizację zakupów oraz płacenie rachunków z różnych zakątków świata.

N26 – Moja Opinia

N26, jako bank cyfrowy, kieruje swoje usługi głównie do osób zaznajomionych z technologią, podróżników i freelancerów, którzy cenią sobie wygodę i niezależność. Dla osób, które chcą przetestować usługi N26, darmowy plan N26 Standard z wirtualną kartą może być dobrym punktem startowym. Trzeba jednak pamiętać, że ten plan ma pewne ograniczenia, takie jak brak możliwości wypłat z bankomatów poza strefą euro. Dla tych, którzy często podróżują, może lepiej sprawdzić się plan N26 You, który jest lepiej dopasowany do ich potrzeb oraz oferuje szerszy zakres usług, w tym ubezpieczenie podróżne.

Załóż konto N26

Złóż wniosek

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy N26 jest prawdziwym bankiem?

Tak, N26 jest prawdziwym bankiem. N26 Bank GmbH jest licencjonowanym i regulowanym bankiem europejskim, który oferuje szereg usług finansowych. N26 jest regulowany przez niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) i Europejski Bank Centralny (EBC) i przestrzega wszystkich obowiązujących przepisów bankowych UE, w tym dyrektywy w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2) i ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).

Gdzie znajduje się siedziba N26?

Siedziba N26 znajduje się w Berlinie, pod adresem Voltairstr. 8, 10179, Berlin, Germany.

Czy N26 ma w ofercie darmowe konto?

Tak, N26 oferuje darmowe konto N26 Standard. To podstawowy plan, który nie obejmuje miesięcznych opłat za prowadzenie konta i zapewnia dostęp do podstawowych funkcji bankowości cyfrowej, w tym wirtualnej karty debetowej.

Jaki jest kod SWIFT Banku N26?

Kod Swift dla Banku N26 to NTSBDEB1XXX.

Źródła

https://n26.com/en-eu/plans

https://n26.com/en-eu/wise

https://n26.com/en-eu/crypto

https://www.forbes.com/lists/worlds-best-banks/?sh=21c4add37ef6

https://www.trustpilot.com/review/n26.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments