Banki

Revolut Ubezpieczenie Podróżne – Hit czy Kit? 

revolut ubezpieczenie podróżne

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Dla wielu z nas, podróżujących po świecie, Revolut stał się synonimem wygodnej wymiany walut, eliminując potrzebę stania w kolejce w tradycyjnych kantorach. Jednak ta platforma to znacznie więcej niż tylko finanse. W jej ofercie znajdziemy również ubezpieczenie podróżne, które może znacząco ułatwić życie w trakcie wyjazdów. W tym artykule przybliżę, jak działa to ubezpieczenie podróżne, ile kosztuje oraz co dokładnie obejmuje. Zapraszam do lektury.

*Osoby, które przejrzały stronę Revoluta w poszukiwaniu informacji na temat ubezpieczenia podróżnego, mogą zauważyć pewne nieścisłości, zwłaszcza w kwestii dostawcy usług i ceny ubezpieczenia. Sprzeczne informacje pojawiają się w kilku miejscach, dlatego też mój artykuł oparłam nie tylko na danych ze strony internetowej, ale także na informacjach uzyskanych bezpośrednio od przedstawicieli Revoluta. Mam nadzieję, że artykuł okaże się dla Was pomocny.

Czym Jest Revolut?

Jak zapewne większość z Was wie, Revolut to platforma finansowa, która powstała po to, żeby ułatwić użytkownikom przeprowadzanie transakcji finansowych na całym świecie, w różnych walutach. Revolut został założony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii i obecnie obsługuje ponad 35 milionów klientów indywidualnych w ponad 150 krajach.

Revolut cechuje się brakiem opłat za wymianę walut po kursie międzybankowym, niskimi prowizjami za przelewy międzynarodowe oraz możliwością posiadania i zarządzania wielowalutowymi kontami. Platforma oferuje także szereg innych usług, takich jak ubezpieczenia podróżne, dostęp do kryptowalut oraz narzędzia do analizy wydatków, co czyni go popularnym narzędziem wśród osób, które często podróżują i przeprowadzają transakcje w różnych walutach.

Jak Działa Ubezpieczenie Revolut

Dostawcą ubezpieczenia turystycznego dla wszystkich nowych i obecnych klientów Revolut  zamieszkujacych EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) jest firma Cover Genius, właściciel platformy XCover. Zmiana dostawcy nastąpiła 3 października 2023 roku. Przed tą datą usługę ubezpieczenia dostarczał Allianz. 

Cover Genius to duży gracz na rynku ubezpieczeń, który współpracuje m.in. z liniami lotniczymi ( m.in.Rynairem i Turkish Airlines), platformami zakupowymi, takimi jak Amazon i eBay oraz platformami do rezerwacji noclegów (Booking.com, Agoda).

Ubezpieczenie podróżne jest wliczone w cenę subskrypcji w pakietach Premium, Metal lub Ultra.

Platforma Revolut w przypadku ubezpieczeń działa jako broker, co oznacza, że nie jest stroną i nie odpowiada za roszczenia z tytułu ubezpieczenia, a wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem należy kierować bezpośrednio do ubezpieczyciela.

Ubepieczenie jest aktywne od momentu aktywowania jednego z planów (Premium, Metal lub Ultra). Nie trzeba pamiętać o jego uruchomieniu przed wyjazdem oraz informować platformy o swoich planach. 

Ubezpieczenie obejmuje także podróże krajowe (dotyczy opóźnień, anulowania lub utraty bagażu), jeżeli ich odległość jest większa niż 100 km.

Do Kogo Jest Skierowane Ubezpieczenie Podróżne Revolut? 

Po pierwsze, z ubezpieczenia podróżnego w Revolucie mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które są obywatelami krajów ze strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli m.in. Polski), a ich główne miejsce zamieszkania musi być zgodne z adresem zarejestrowanym na koncie Revolut. 

Po drugie, z ubezpieczenia w Revolucie mogą skorzystać tylko osoby, które posiadają konto Revolut. Ubezpieczenie podróżne jest tak naprawdę dodatkiem do jego podstawowej funkcji. Dodatkowo, aby skorzystać z ubezpieczenia trzeba posiadać konto w pakiecie Premium, Metal lub Ultra. Ubezpieczenie nie jest dostępne dla posiadaczy bezpłatnego konta Standard i najtańszego pakietu płatnego – Plus. 

Osoby posiadające pakiet Ultra mają darmowy dostęp do saloników lotniskowych.

Po trzecie, podróż musi spełniać definicję wyjazdu, co oznacza, że musi odbywać się w odległości co najmniej 100 km od miejsca zamieszkania lub poza miejscem zamieszkania, jeśli wiąże się z noclegiem. Ubezpieczeniem nie objęte są podróże służbowe oraz w celach zdrowotnych.

Rodzina

Z ubezpieczenia mogą skorzystać także członkowie rodziny, jeżeli odbywają wspólną podróż: dzieci do 17. roku życia (plany: Premium, Metal i Ultra) oraz małżonkowie lub partnerzy, którzy mieszkają razem od co najmniej roku, a ich główne miejsce zamieszkania jest zgodne z krajowym adresem posiadacza konta. Małżonkowie lub partnerzy są objęci ubezpieczeniem dopiero w planach Metal i Ultra.

Revolut

Revolut

Revolut to platforma finansowa, która oferuje różnorodne usługi bankowe, w tym: wymianę walut bez ukrytych opłat, kryptowaluty, akcje oraz ubezpieczenia.

Załóż konto

Ile Kosztuje Ubezpieczenie Podróżne w Revolut?

W internecie znajdziecie wiele artykułów, których autorzy powiedzą Wam, że najpierw musicie wykupić pakiet w Revolucie, żeby uzyskać informację na temat ceny ubezpieczenia. To bzdura. Revolut nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tytułu ubezpieczenia. Ubezpieczenie podróżne jest wliczone w cenę subskrypcji Premium, Metal lub Ultra, a Ty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z nim związanych. Koszt pakietów to:

 • Premium – 29,99 zł/ mc;
 • Metal – 49,99 zł/ mc;
 • Ultra – 210 zł/ mc.

Przeczytaj także: Bankowość Bez Granic: Konto Walutowe Revolut w Praktyce.

Zakres Ochrony

O tym, co obejmuje, a czego nie obejmuje pakiet ubezpieczeniowy przygotowany przez Revolut, można by było mówić godzinami. Poniżej znajdziecie wyciąg najważniejszych według mnie punktów. Warto zwrócić uwagę, że limity przyznane przez Revolut dotyczą okresu jednego roku, co oznacza, że jeśli wykorzystamy któryś z limitów wcześniej, to musimy czekać do końca okresu rozliczeniowego, aby ten limit się odnowił.

Ochrona ubezpieczeniowa Revolut obejmuje:

 • Opiekę medyczną, w tym także transport medyczny, w razie nagłej niespodziewanej choroby lub urazu do kwoty 10 milionów euro. Dotyczy właściciela konta Revolut oraz podróżującej z nim rodziny. 
 • Pomoc stomatologiczną w przypadku urazu, infekcji lub złamania zęba oraz zgubienia plomby do kwoty 300 euro.Obowiązuje udział własny w wysokości 10%. 
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC – pokrycie roszczeń do 1 miliona euro za szkody lub obrażenia spowodowane przez użytkownika osobie trzeciej podczas pobytu za granicą.
 • Opiekę medyczną w razie wypadku w trakcie uprawiania sportów. 
 • Organizację pogrzebu za granicą lub repatriacji do kraju.
 • Ubezpieczenie akcji ratowniczej w kwocie do 5000 euro.
 • Ubezpieczenie na wypadek anulowania lub opóźnienia podróży i opóźnień lotniskowych w wysokości do 500 euro.
 • Ubezpieczenie bagażu do kwoty 1000 euro (do 400 euro w przypadku opóźnienia do 4 godzin).
 • Ubezpieczenie od zgubienia, kradzieży lub zniszczenia dokumentów podróżnych do kwoty 500 euro.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego: własnego – do 1500 euro, wypożyczonego – do 300 euro.
 • Pokrycie kosztu udziału własnego na wypadek kradzieży lub uszkodzenia wypożyczonego samochodu do 2000 euro. Samochód nie może być wynajęty na dłużej niż 31 dni, a wypożyczalnia musi się znajdować co najmniej 200 km od miejsca zamieszkania. Obowiązuje tylko dla planów Metal i Ultra.
 • Ubezpieczenie na wypadek przerwania podróży z tytułu wydarzenia podczas podróży objętego ubezpieczeniem (np. uraz) do 5000 euro za niewykorzystane koszty podróży oraz 1000 euro za dodatkowe zakwaterowanie i koszt biletu.
 • Ubezpieczenie od anulowania podróży lub udziału w wydarzeniu bez podania przyczyny do kwoty 5000 euro. Dotyczy tylko planu Ultra.
UbezpieczenieRevolut
Opieka Medycznado  €10 000 000,00/ rok
Pomoc Stomatologicznado €300,00 (udział własny 10%)/ rok
Poszukiwania i Ratownictwodo  €5000,00
Pomoc w Razie Wypadku Podczas Uprawiania Sportutak
Transport Medyczny do KrajuKoszt rzeczywisty
Transport zwłokKoszt rzeczywisty
OCdo € 1 000 000,00/ rok
Opóźnienie w Podróżydo €500,00/ rok
Zgubienie, Kradzież lub Zniszczenie Bagażudo €1000,00/ rok
Opóźnienie Bagażudo €400,00/ rok
Rezygnacja z Podróżydo €5000,00 (udział własny 10%)/ rok
Zgubienie, Kradzież lub Zniszczenie Dokumentów Podróżnych do €500,00/ rok
Ubezpieczenie Sprzętu Sportowegowłasnego – do €1500,00/ rok, wypożyczonego – do €300,00/ rok
Kradzież lub Uszkodzenie Wypożyczonego Samochodudo €2000,00 (plany Metal i Ultra)/ rok

Ubezpieczenie Podróżne Revolut – Wady i Zalety

Skupię się tutaj na najważniejszych aspektach.

Zalety

Zacznijmy od zalet.

 • Ubepieczenie jest aktywne od momentu aktywowania jednego z planów (Premium, Metal lub Ultra). Nie trzeba pamiętać o jego uruchomieniu przed wyjazdem oraz informować platformy o swoich planach. Ubezpieczenie jest automatyczne.
 • Ubezpieczenie obejmuje także podróże krajowe (dotyczy opóźnień, anulowania lub utraty bagażu), jeżeli ich odległość jest większa niż 100 km lub wyjazd obejmuje nocleg poza miejscem zamieszkania.
 • Ubezpieczeniem objęte są podróże po całym świecie, także po Stanach Zjednoczonych.
 • Kwota ubezpieczenia kosztów leczenia jest bardzo wysoka (10 milionów euro).
 • Jeżeli na Twoją rodzinę składa się także czworonóg, to mam dobrą informację. W 2022 roku Revolut wprowadził także osobny pakiet ubezpieczeniowy dla zwierząt. Ubezpieczenie wyceniane jest indywidualnie i płatne w formie abonamentu miesięcznego. 
 • W ramach pakietu we wszystkich planach (Premium, Metal, Ultra) mamy też zapewnione ubezpieczenie sportów zimowych, czyli ubezpieczenie na wypadek urazów i zgubienia, kradzieży lub zgubienia sprzętu sportowego. 
 • Ubezpieczenie obejmuje także wiele rodzajów sportów, w tym: nurkowanie z rurką do 10 metrów, nurkowanie z butlą do 30 metrów lub spływ pontonem/ kajakiem (I-IV poziom trudności). 

Wady

A teraz wady, których według mnie jest zdecydowanie mniej:

 • Jeżeli planujecie roczną podróż dookoła świata, to mam złą wiadomość. Czas trwania jednorazowej podróży nie może przekroczyć 90 dni i musi się zakończyć powrotem do kraju zamieszkania.
 • Ubezpieczeniem nie objęte są także podróże służbowe oraz w celach zdrowotnych.
 • Do wyboru jest tylko jeden pakiet ubezpieczenia, co oznacza, że wyboru nie mamy 🙂 Z drugiej strony, nie ma wyboru – nie ma problemu z podjęciem decyzji. 
 • Brak ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Moja Opinia

Revolut zmienił dostawcę ubezpieczenia w październiku 2023 roku, przez co zmienił się także zakres ubezpieczenia. Obecna oferta, w porównaniu z poprzednimi wariantami, wygląda na korzystniejszą. Kwota ubezpieczenia kosztów leczenia jest bardzo wysoka (znacznie wyższa od standardowych pakietów oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe). W pakiecie mamy też ubezpieczenie od opóźnienia podróży, utraty bagażu. Ubezpieczyciel pokrywa też koszty wypadków przy uprawianiu wielu sportów. No i możemy też ubezpieczyć psa, jeśli chcemy mu pokazać kawałek świata. Największym minusem jest natomiast brak ubezpieczenia NNW.

Zobacz także moją recenzję ubezpieczenia turystycznego N26.

Moim zdaniem ubezpieczenie w Revolucie ma więcej plusów niż minusów przy założeniu, że lubimy podróżować i podróżujemy. Propozycja Revoluta to świetne rozwiązanie, bo zwalnia z myślenia o ubezpieczeniu przed każdym wyjazdem, a koszt najtańszego pakietu objętego ubezpieczeniem (Metal – ok. 360 zł/ rok) to naprawdę niewiele, biorąc pod uwagę nabyty w cenie spokój ducha. Posiadając ten pakiet, możemy bez obaw zdecydować się na spontaniczne wakacje czy wyjazd last minute na drugi koniec świata, ciesząc się przy tym pełnym poczuciem bezpieczeństwa.

Jak Zgłosić Roszczenie?

Jak już wspomniałam, Revolut jest jedynie pośrednikiem w zakupie ubezpieczenia, dlatego, jeśli opóźni nam się lot lub skręcimy nogę, nasze roszczenie musimy zgłosić dostawcy usługi, czyli Cover Genius poprzez platformę XCover. Konto XCover jest połączone z adresem e-mail powiązanym z Twoim kontem Revolut. 

Pytania i Odpowiedzi

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne Revolut?

Ubezpieczenie turystyczne Revolut wliczone jest w cenę pakietów Premium, Metal lub Ultra. Posiadacz jednego z tych pakietów nie ponosi dodatkowych kosztów za korzystanie z ubezpieczenia.

Jak skorzystać z ubezpieczenia turystycznego Revolut?

Ubezpieczenie podróżne w Reovlut jest dostępne od momentu aktywowania jednego z płatnych pakietów (Premium, Metal lub Ultra) i jest uruchamiane automatycznie. Wybierając się w podróż nie musimy informować platformy o naszych planach. Jeżeli wyjazd spełnia warunki podróży określone przez Revolut, to podróżujący są objęci ubezpieczeniem automatycznie.

Czy ubezpieczenie turystyczne w Revolut pokrywa uprawianie sportów?

Tak, ubezpieczenie podróżne w Revolut pokrywa także uprawianie sportów, w tym: narty i snowboard (nie dotyczy jazdy w obszarze uznanym przez ośrodek za niebezpieczny), nurkowanie z rurką do 10 metrów, nurkowanie z butlą do 30 metrów. Ubezpieczenie nie objemuje natomiast sportów ekstremalnych, m.in. BASE jumpingu, heliskiingu i wyścigów.

Źródła

Do napisania artykułu, oprócz własnych doświadczeń, wykorzystałam następujące źródła:

 1. https://www.revolut.com/pl-PL/legal/insurance/ 
 2. https://www.revolut.com/about-revolut/ 
 3. https://www.revolut.com/our-pricing-plans/ 
 4. https://help.revolut.com/pl-PL/help/app-features/travel-insurance/ 
 5. https://revolut.com/global-insurance/ 
 6. Dokumenty udostępnione mi przez przedstawicieli Revolut
Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments