Banki

PKO Konto dla Młodych – Moja Opinia

pko konto dla młodych debet

Mogę otrzymywać prowizję za polecenie produktów finansowych, ale nie wpływa to na moje opinie. Więcej.

Czy PKO Konto dla Młodych w ofercie jednego z największych banków w Polsce to konto warte rozważenia? Czym cechuje się Konto dla Młodych i czy jest lepsze od oferty konkurencji? 

W tym artykule przeanalizuję koszty prowadzenia tego konta, możliwości związane z oszczędzaniem, a także ofertę kredytową. Czy rzeczywiście jest to propozycja godna uwagi? Zapraszam do lektury.

Koszty Prowadzenia Konta dla Młodych w Banku PKO

Konto dla Młodych w Banku PKO BP charakteryzuje się generalnie niskimi lub zerowymi opłatami za podstawowe usługi bankowe dla osób w wieku 13 – 26 lat.

Opłaty za Prowadzenie Konta

Prowadzenie konta i wydanie karty są bezpłatne. Użytkowanie karty jest również darmowe, pod warunkiem dokonania co najmniej dwóch płatności kartą lub BLIKiem miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5,00 zł za każy miesiąc, w którym nie zostaną spełnione warunki zwolnienia z opłaty.

Bank PKO BP zazwyczaj nie oferuje premii za otwarcie konta. Posiadacze kont w Banku PKO mogą natomiast odbierać nagrody za polecenia.

W kwestii kosztów, warto zwrócić uwagę na opłaty związane z powiadomieniami SMS o zdarzeniach na koncie. Klient może wybrać pakiet 40 SMS-ów w cenie 10,00 PLN miesięcznie. Jeśli liczba powiadomień zostanie przekroczona, każdy dodatkowy SMS będzie obciążał konto kwotą 0,50 zł za sztukę. Oczywiście, powiadomienia SMS są usługą dodatkową i klient nie ma obowiązku włączania takiego pakietu.

 • 0,00 zł za prowadzenie konta
 • 0,00 zł za wydanie karty do konta
 • 5,00 zł za użytkowanie karty; 0,00 zł przy min. 2 płatnościach kartą lub BLIKiem w miesiącu
 • 0,00 zł za wznowienie karty (po 4. latach)
PKO Konto dla Młodych

PKO Konto dla Młodych

Bezpłatne konto z opcją miesięcznego debetu do 500 zł i możliwością odroczonej płatności do 30 dni.

Załóż konto

Wpłata i Wypłata Pieniędzy

Konto w Banku PKO pozwala na darmowe operacje wypłat w różnych lokalizacjach. Nie ponosimy żadnych kosztów za wypłaty z bankomatów PKO, ani z innych bankomatów na terenie Polski. Również wypłata środków za granicą jest bezpłatna, jednak obowiązuje opłata za przewalutowanie w wysokości 4,0% od kwoty wypłaty. Co do wpłat, są one bezpłatne zarówno we wpłatomatach banku, jak i w jego oddziałach. Jeśli jednak chcemy wpłacić pieniądze w wpłatomatach innych banków w kraju, opłata wynosi 0,5% wartości transakcji, jednak nie mniej niż 2,00 PLN. Funkcja cashback jest dostępna za opłatą 2,00 zł.

 • 0,00 zł za wypłatę z bankomatów PKO
 • 0,00 zł za korzystanie z bankomatów obcych w Polsce
 • 0,00 zł za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą (+4,0% od kwoty wypłaty za przewalutowanie)
 • 2,00 zł za korzystanie z funkcji cashback
 • 0,00 zł za wpłatę we wpłatomacie Banku
 • 0,00 zł za wpłatę w oddziale Banku

Przelewy

Posiadacza Konta dla Młodych w PKO BP mogą wykonywać standardowe przelewy za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub aplikacji bezpłatnie. Bezpłatne są także przelewy BLIKiem na numer telefonu oraz zlecenia stałe. Z kolei, gdy decydujemy się na wykonanie standardowego przelewu w oddziale banku lub za pośrednictwem Infolinii, zostaje nam naliczona opłata w wysokości 8,00 zł. Przy wyborze ekspresowego przelewu internetowego konieczne jest uiszczenie kwoty 4,99 zł, a za skorzystanie z polecenia zapłaty konto zostanie obciążone opłatą w wysokości 1,00 zł za transakcję.

 • 0,00 zł za standardowe przelewy w bankowości internetowej i aplikacji
 • 8,00 zł za standardowe przelewy w oddziale Banku lub przez Infolinię
 • 4,99 zł za ekspresowe przelewy internetowe 
 • 0,00 zł za przelew BLIKiem na numer telefonu
 • 0,00 zł za zlecenia stałe 
 • 1,00 zł za polecenia zapłaty

Cała tabela opłat dostępna jest tutaj.

Oszczędzanie z Kontem dla Młodych w PKO BP

Bank PKO BP dla klientów zainteresowanych oszczędzaniem i inwestycjami przygotował różne opcje. Oto kilka z nich:

 • Program Inwestycyjny Autolokacja III, który łączy w sobie elementy lokaty i inwestycji w fundusz, oferując oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku przez 6 miesięcy. Środki z lokaty są sukcesywnie, co miesiąc, przekazywane do wybranego przez Klienta funduszu. W przypadku przedterminowego zerwania lokaty, klient traci naliczone odsetki. Minimalna wartość wpłaty to 5000 zł. 
 • Lokata Mobilna oferuje oprocentowanie 5,5% w skali roku. Jest to lokata 3-miesięczna, którą można założyć tylko w aplikacji mobilnej IKO. Minimalna kwota inwestycji to 1000 zł. Osoby posiadające konto wspólne mogą założyć łącznie tylko jedną lokatę. Lokata jest nieodnawialna – po jej zamknięciu środki wraz z odsetkami zostaną przelane na konto klienta. W trakcie trwania lokaty nie można dokonywać dodatkowych wpłat ani wypłat, a od zysku z lokaty pobrany zostanie 19% podatek dochodowy.
 • Lokata dla Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej 3-miesięczna ze stałym oprocentowaniem do 5% w skali roku. Klienci mogą założyć dowolną liczbę lokat. Minimalna wpłata to 1000 zł. Lokata może zostać odnowiona zgodnie z decyzją klienta i na warunkach ustalonych w dniu odnowienia. W trakcie trwania lokaty nie są możliwe dodatkowe wypłaty i wpłaty. W przypadku przedterminowej wypłaty kapitału, klient straci naliczone odsetki. Od zysków z lokaty pobierany jest 19% podatek dochodowy. Lokatę można założyć w serwisie iPKO, telefonicznie, za pomocą aplikacji IKO, lub osobiście w placówce banku.
 • Autooszczędzanie, które polega na odkładaniu określonej kwoty, procentu lub końcówki od każdej przeprowadzonej przez Ciebie transakcji. Autooszczędzanie możesz włączyć w serwisie lub aplikacji IKO. Jest to usługa bezpłatna.

PKO Konto dla Młodych: Debet i Kredyt

Teraz dobra wiadomość dla studentów, którzy paragraf o oszczędzaniu pominęli. PKO BP ma też całkiem dobrą ofertę dla tych, którzy pod koniec miesiąca mierzą się z nieprzewidzianymi wydatkami.

Dopuszczalne Saldo Debetowe

PKO proponuje debet, czyli rozwiązanie finansowe, które może znacznie ułatwić zarządzanie budżetem studenckim i nie tylko. Debet umożliwia korzystanie z funduszy przekraczających aktualne saldo, oferując dodatkową swobodę finansową przy dokonywaniu różnorodnych operacji bankowych, takich jak płatności, wypłaty czy przelewy. Istotne jest, że każdy wpływ na konto, na przykład wpłata wynagrodzenia, redukuje zadłużenie, które należy uregulować w ciągu 30 dni od jego powstania. Po jego spłaceniu debet jest dostępny do ponownego wykorzystania już następnego dnia. Dla Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim maksymalny limit debetu wynosi 500 zł.

Zobacz także mój artykuł na temat Konta Przekorzystnego dla Młodych w Pekao.

Kredyt Odnawialny

Kredyt lub limit odnawialny to kolejna opcja dla osób, które lubią mieć pod ręką wyjście awaryjne. Limit odnawialny to dodatkowy bufor finansowy dostępny dla posiadaczy kont osobistych, bezpośrednio związany z ich ROR (rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym). Umożliwia dostęp do dodatkowych środków finansowych, które można wykorzystać na dowolny cel. Kiedy zaciągnięty kredyt zostanie spłacony, limit automatycznie się odnawia, umożliwiając ponowne korzystanie z dodatkowych środków. Pojawiąjące się na koncie wpływy automatycznie redukują zadłużenie.

Umowę dotyczącą limitu odnawialnego można podpisać online, a wstępna decyzja kredytowa jest dostępna już podczas wypełniania wniosku. Koszt udzielenia limitu odnawialnego dla posiadaczy Konta dla Młodych w PKO to 0  zł, natomiast za odnowienie lub podwyższenie limitu pobierana jest opłata w wysokości 2,5% (min. 60 zł). Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Aplikacja

Aplikacja IKO to dwukrotny zwycięzca głosowania internautów w konkursie Mobile Trends Awards, który wyróżnia firmy z sukcesem wykorzystujące mobilne technologie. I rzeczywiście aplikacja IKO jest funkcjonalna i intuicyjna. W aplikacji możemy zlecać przelewy, sprawdzać stan konta i historię płatności oraz zakładać lokaty. W ramach dodatkowych usług możemy także kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać parkingi i autostrady oraz doładować telefon. Co ciekawe, w aplikacji można także aktywować usługę “PKO Płacę Później”, dzięki której możemy zrobić zakupy i spłacać je w ciągu 30 dni bez dodatkowej opłaty.

Jak Otworzyć Konto?

Konto dla Młodych w Banku PKO BP może założyć każda pełnoletnia osoba poniżej 26. roku życia. Aby założyć konto dla osoby niepełnoletniej (13-17 lat) konieczna jest zgoda opiekuna prawnego.

Jak Założyć Konto, Jeżeli Jesteś Pełnoletni?

Konto możesz złożyć na 3 sposoby:

1
Za Pośrednictwem Kuriera (w Aplikacji IKO lub przez Stronę)

1. Złóż wniosek online. Możesz to zrobić w aplikacji IKO lub na stronie Banku. Podczas wypełniania dokumentów zaznacz opcję “Wizyta kuriera”.
2. Podpisz dokumenty. W umówionym terminie kurier dostarczy kartę debetową (jeśli została zamówiona) oraz dokument do podpisu (.„Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu”). Pełny dostęp do konta uzyskasz bezpośrednio po podpisaniu dokumentu. 

2
Na Selfie (w Aplikacji IKO)

1. Pobierz Aplikację IKO
2. Złóż wniosek online. Wybierz rodzaj konta i kartę. Podaj swoje dane kontaktowe.  
3. Zrób Selfie. W kolejnych krokach zostaniesz poproszony/-a o zrobienie zdjęcia dowodu osobistego, zdjęcia twarzy (selfie) oraz wykonanie jakiegoś gestu, np. kiwnięcia głową. 
4. Złóż Wniosek. Uzupełnij pozostałe dane i złóż wniosek.
5. Zaloguj się do Serwisu. Dane do logowania otrzymasz emailem. Zaloguj się do aplikacji i serwisu iPKO. 

3
W Oddziale Banku

1. Odwiedź placówkę Banku. Listę placówek znajdziesz poniżej.
2. Podpisz umowę. Zweryfikuj swoją tożsamość (pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego) i podpisz umowę

Jak Założyć Konto, Jeżeli Masz Mniej niż 18 Lat?

1
W Oddziale Banku

1. Odwiedźcie placówkę Banku. Listę placówek znajdziecie tutaj.
2. Podpiszcie umowę. Zabierzcie ze sobą dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport. Przedstawiciel Banku zweryfikuje tożsamość, przygotuje umowę i otworzy konto.
3. Aktywuj Dostęp do Bankowości Elektronicznej. Możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą przedstawiciela Banku. 

2
W aplikacji lub za pośrednictwem bankowości internetowej

Konto można także założyć za pośrednictwem aplikacji IKO lub bankowości elektronicznej. Ta opcja jest jednak dostępna tylko w przypadku, gdy rodzic posiada usługi w Banku PKO. 

Konto dla Młodych – Korzyści dla Posiadaczy

Bank PKO BP zazwyczaj nie oferuje premii za otwarcie konta. Posiadacze kont w Banku PKO mogą natomiast odbierać nagrody za polecenia, o czym poniżej.

Polecaj Konto w Programie Poleceń i Odbieraj Nagrody

Polecając konta w Banku PKO możesz zdobyć nawet 4000 zł. Wystarczy, że zarejestrujesz się w Programie i polecisz któreś z kont PKO. Co więcej, po spełnieniu warunków także osoba polecona otrzyma bonus na swoje konto. W promocji biorą udział wszystkie konta – PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto Dziecka, konta Aurum i Platinum II. Maksymalnie można odebrać nagrody za polecenie 10 kont tego samego rodzaju.

Włącz Autooszczędzanie i Odkładaj Pieniądze

Autooszczędzanie w PKO to funkcja, która pozwala automatycznie odkładać pewne kwoty podczas realizacji różnych transakcji, takich jak płatności kartą, przelewy czy operacje w aplikacji IKO. Możesz włączyć autooszczędzanie dla wybranych rodzajów transakcji i ustawić indywidualny sposób oszczędzania dla każdego z nich. Do wyboru masz trzy metody: stała kwota od każdej transakcji, procent od wartości transakcji oraz zaokrąglenie do pełnej kwoty. Pamiętaj, że autooszczędzanie działa tylko przy dodatnim saldzie na koncie. W każdej chwili możesz dostosować ustawienia autooszczędzania w serwisie iPKO czy aplikacji IKO. 

Przeczytaj także mój artykuł na temat Konta Santander dla Młodych.

26 Lat i Co Dalej?

Po ukończeniu 26. roku życia, jeżeli nie złożysz żadnej dyspozycji, konto automatycznie zamieni się w Konto za Zero i będzie podlegać innej tabeli opłat i prowizji. Dostęp do konta i dane logowania pozostaną bez zmian. Oto najważniejsze różnice w opłatach:

 • 10,00 zł za użytkowanie karty; 0,00 zł przy min. 5 płatnościach kartą lub BLIKiem w miesiącu
 • 10,00 zł za wypłatę z bankomatu obcego; 0,00 zł w przypadku wypłaty z BLIKiem

Prowadzenie konta, przelewy standardowe oraz płatności za pomocą BLIKa wciąż pozostają darmowe bez żadnych warunków. 

PKO Konto dla Młodych – Moja Opinia

Konto dla Młodych w PKO BP, jak każde konto, ma swoje wady i zalety. Brakuje w nim fajerwerków takich jak premie na start, czy program rabatów. Nie jest to też konto w pełni darmowe – aby móc cieszyć się bezpłatną kartą, trzeba pamiętać o zrobieniu min. 2 transakcji miesięcznie. Korzystanie z funkcji casbhack to także jakiś koszt (2 zł). Z drugiej strony, możliwość wzięcia 500 zł debetu miesięcznie, czy opcja płatności w ciągu 30 dni, może uratować niejedną studencką kieszeń. Podsumowując, Konto dla Młodych w PKO nie byłoby moim pierwszym wyborem, ale na pewno warte jest rozważenia.

Jeżeli zainteresowałam Was Kontem PKO dla Młodych, to wniosek możecie złożyć tutaj.

Najczęściej Zadawane Pytania

Od jakiego wieku można mieć konto w PKO?

Konto Junior w PKO można założyć dziecku zaraz po urodzeniu i zostało przygotowane z myślą o dzieciach do 12 roku życia. Właścicielem tego konta będzie rodzic, który otrzyma wgląd do wszystkich transakcji i będzie mógł nim zarządzać. 

Jak dostać 100 zł w PKO?

Rekomendując konta w PKO, Ty i osoba polecona możecie otrzymać nagrodę, w tym 100 zł bezpośrednio na konto. Kwota premii zależy od rodzaju konta, które zostanie otwarte. Za Konto dla Młodych możesz zdobyć 50 zł, a za PKO Konto za Zero i PKO Konto bez Granic – 100 zł.

Jak dostać 400 zł w PKO?

Aby zdobyć 400 zł w PKO trzeba dołączyć do programu poleceń. Za każde konto otwarte z Twojego polecenia możesz zdobyć od 50 do 200 zł w zależności od rodzaju konta. Szczegóły znajdziesz na stronie Banku.

Ile można dostać za plecenie PKO?

Za polecenie kont w PKO można zdobyć łącznie nawet 4000 zł. W promocji biorą udział wszystkie konta – PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto Dziecka, konta Aurum i Platinum II. Najwięcej można zyskać, polecając konta Aurum i Platinum II (200 zł za konto). Maksymalnie można odebrać nagrody za polecenie 10 kont tego samego rodzaju.

Kiedy Konto dla Młodych w PKO jest bezpłatne?

Prowadzenie Konta dla Młodych w PKO jest zawsze bezpłatne. Jedynym kosztem (5 zł) jest karta debetowa do konta, ale z opłaty zwolnieni są wszyscy posiadacze konta, którzy w miesiącu przeprowadzą min. 2 płatności kartą lub BLIKiem. Jeżeli nie chcesz ponosić tego kosztu, możesz także zrezygnować z posiadania karty.

Do jakiego wieku jest Konto dla Młodych w PKO BP?

Konto dla Młodych w PKO dostępne jest dla osób do 26. roku życia. Po ukończeniu 26. lat konto zamieni się automatycznie w Konto za Zero i będzie ono podlegać nowej tabeli opłat.

Czy mogę zamienić konto osobiste na Konto dla Młodych, jeżeli mam mniej niż 26 lat?

Jak najbardziej. Wystarczy, że złożysz dyspozycję zmiany rodzaju konta w oddziale, bankowości internetowej lub aplikacji IKO. Zmiana rodzaju konta jest bezpłatna.

Jaka jest maksymalna kwota debetu na Koncie dla Młodych w PKO?

Maksymalny limit debetu to 500 zł. Po spłaceniu całości debetu jest on dostępny do wykorzystania w całości już następnego dnia.

Źródła

Do przygotowania artykułu wykorzystałam źródła:

https://www.pkobp.pl/api/public/61d721ec-cd78-4973-9c99-77e654cef3c3.pdf

https://www.pkobp.pl/klient-indywidualny/konta/konto-dla-mlodych

https://bankomania.pkobp.pl/encyklopedia-finansow/pytania-i-odpowiedzi/kredyty-dla-osob-indywidualnych/co-to-jest-dopuszczalne-saldo-debetowe-w-jaki-sposob-moge-z-niego-korzystac/

https://bankomania.pkobp.pl/finanse/konta-i-karty/studium-oszczedzania-to-warto-zaliczyc-na-5/

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments